«

»

100 000 stíracích losů – největší sbírka na světě

Ilustrační foto: Stírací los od Sazky

Jestli některý z nesetřených losů ukrývá pohádkovou výhru, sběratel neví

Muž David Mannix pocházejí z Velké Británie, není obyčejný sběratel pohledů či známek. Celých 20 let totiž sbíral setřené i nesetřené výherní losy vydané tamní loterijní společností National Lottery. Od roku 1994, kdy se začal svému koníčku věnovat, nasbíral celkem 100 tisíc losů, z toho bylo cca 10 tisíc z nich nesetřených.

Ačkoliv David všechny losy nekoupil, i přesto do své sbírky vložil v přepočtu přes 2 miliony korun. Ty ostatní vyndal z košů anebo mu je prodejci schovali a poté předali. Za dvě dekády aktivního sběratelství unikl Davidovi pouze jeden jediný los, a to vydaný o Vánocích roku 1994. Na svou sbírku uvolnil jeden pokoj ve svém domě, v němž ji má celou uschovanou a pečlivou roztříděnou v krabicích.

Po tolika letech věnování se svému koníčku se v roce 2014 rozhodl celou sbírku prodat. Ocenil ji na 500 000 liber (v přepočtu cca 15 milionů korun). Jestli ji však někdo opravdu koupil, není známo. Zda byl některý z nesetřených losů výherní, nemá David tušení. Rozhodnutí o setření se totiž rozhodl ponechat na nového majitele.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru