EUROJACKPOT aktuální výsledky a výhry online

Sazka Eurojackpot výsledky – pátek 22. 3. 2019


Aktuální výsledky Eurojackpotu zde obvykle najdete kolem 20:25 hodin

Zdroj: Sazka.cz

 

Eurojackpot páteční aktuální výhry


 EUROJACKPOT – tabulka výher
1. pořadí 2. pořadí 3. pořadí
2 080 995 Kč
Česko 1x
Německo 5x
Dánsko 1x
4. pořadí 5. pořadí 6. pořadí
115 610 Kč
Česko 1x
8 355 Kč
Česko 10x
3 668 Kč
Česko 19x
7. pořadí 8. pořadí 9. pořadí
1 849 Kč
Česko 33x
622 Kč
Česko 527x
535 Kč
Česko 561x
10. pořadí 11. pořadí 12. pořadí
452 Kč
Česko 1 060x
280 Kč
Česko 2 940x
210 Kč
Česko 9 112x

EUROJACKPOT – výherní pořadí za uhodnutá čísla

EXTRA 6 – tabulka výher
1. pořadí
2. pořadí 200 000 Kč (1x)
3. pořadí 20 000 Kč (10x)
4. pořadí 2 000 Kč (72x)
5. pořadí 200 Kč (760x)
6. pořadí 120 Kč (7 364x)

EXTRA 6 – výherní pořadí za uhodnutá čísla
Příští losování se v Eurojackpotu hraje o:


Jackpot Eurojackpotu: 492 000 000 Kč
TV záznam hry Eurojackpot. Vyhráli jste? Kontrola z videa.

Eurojackpot návod a pravidla


 

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jak se hraje Eurojackpot


Eurojackpot - logo

Eurojackpot – logo

Eurojackpot je mezinárodní loterijní hra, v níž je aktuálně zapojených 18 evropských zemí (Česká republika, Slovensko, Španělsko, Německo, Chorvatsko, Dánsko, Švédsko, Litva, Estonsko, Finsko, Lotyšsko, Island, Itálie, Slovinsko, Norsko, Nizozemsko, Maďarsko a Polsko).

V České republice Eurojackpot provozuje loterijní společnost Sazka a dá se vsadit už od 60 Kč za 1 sloupeček. Jackpot Eurojackpotu přesahuje běžně několik set milionů korun, ale často se vyšplhá až do miliard. Nejnižší možný jackpot činí 280 milionů korun a nejvyšší možný, který lze v Eurojackpotu vyhrát je 2,5 miliardy. Mimochodem věděli jste, že nejvyšší výhru v Eurojackpotu ve výši 2,466 miliard korun vyhrál Čech?!

Při vsazení tiketu se vždy tipuje 5 čísel z 50 a 2 čísla z 10, kdy vašim cílem je uhodnout jich co nejvíce, v součtu ale minimálně 3. Pokud nemáte svá vymyšlená čísla, můžete využít tak zvaný náhodný tip. Šance na výhru jsou v obou případech stejné. Naráz můžete na jednom tiketu vsadit až 6 sloupců za 360 Kč.

K základnímu losování se v české Sazce pouze pro české sázkaře losuje ještě doplňková hra Extra 6, tedy dalších 6 čísel s možností vyhrát další peníze od 120 Kč po 2 miliony korun. Extra 6 stojí 40 Kč na celou sázenku, ať už vsadíte jakýkoliv počet sloupců. Plný tiket Eurojackpotu tak vyjde na 400 Kč.

Občasně Eurojackpot Česko losuje i věcné ceny, dovolené a podobně. Při věcných výhrách ale rozhoduje o výhře číslo vašeho vsazeného tiketu, žádná čísla tedy netipujete. Nezapomínejte také na to, že sázejícímu musí být nejméně 18 let.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kdy a v kolik hodin se losuje Eurojackpot


Slosování Eurojackpotu probíhá jednou týdně, a to každý pátek večer. Eurojackpot se losuje ve finském hlavním městě Helsinky mezi 20 a 22 hodinou našeho času. Čas není pevně daný, neboť se čeká na zkompletování sázek všech zúčastněných států, obvykle jsou ale výsledky Eurojackpotu zveřejněny kolem 20:30 hodin. Doplňková hra Extra 6 se losuje pouze v České republice ve společnosti Sazka těsně po hlavním losování. Eurojackpot aktuální výsledky a výhry včetně Extra 6 si můžete zkontrolovat i na těchto stránkách pár minut po jejich zveřejnění. Kontrola tiketu je tak téměř okamžitá.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kde, jak a do kolika hodin vsadit Eurojackpot


Sazka - logo

Sazka – logo

Sázenku Eurojackpotu můžete vsadit na všech prodejních místech Sazky, na jejích loterijních terminálech (trafika, Česká pošta…) nebo v obchodech (Penny market, COOP, Tesco) anebo můžete sázet také online přes internet. Vsadit na aktuální páteční losování lze přes terminál nejpozději v ten stejný den, a to do 19:00 hodin.

Loterijní terminály – ty naleznete všude, kde uvidíte logo Sazky, jako například v trafikách, na benzínkách, v některých sázkových kancelářích, na České poště a podobně. Mezi sázenkami si vyberete tu Eurojackpotovou a vyplníte tolik sloupců, kolik chcete vsadit. Čísla můžete mít svá vlastní anebo zaškrtnete políčko N pro náhodný tip.

Dále zaškrtnete, zda chcete hrát systémovou sázku, na kolik slosování má být váš tiket platný a zda chcete či nechcete hrát doplňkovou hru Extra 6. Poté předáte sázenku obsluze, ta ji projede terminálem a spolu s ní vám vrátí i vsazený tiket Eurojackpotu. Pakliže zvolíte náhodný tip, nemusíte dokonce ani nic vyplňovat. Stačí říct obsluze počet sloupců a to je vše. Po slosování si můžete taktéž nechat obsluhou zkontrolovat tiket Eurojackpotu, zda jste vyhráli či nikoliv.

Eurojackpot - kupóny (hrací karty)

Eurojackpot – kupóny (hrací karty)

V obchodech COOP, Tesco a Penny market naleznete u pokladen hrací kartičky (kupóny) s logem Eurojackpotu a mezi nimi si můžete vybrat, za kolik korun si chcete Eurojackpot vsadit (od 60 Kč do 400 Kč). Kartu přiložíte ke svému nákupu, obsluha kasy ji projede s ostatním zbožím, tím se vám

částka přičte k nákupu a kartičku si ponechá. Při zaplacení nákupu vám společně se stvrzenkou za něj vyjede i tiket Eurojackpotu. Na pokladnách nevyplňujete žádnou sázenku, čísla jsou vybrána náhodným tipem.

Eurojackpot - vsadit si online

Eurojackpot – vsadit si online

Online můžete Eurojackpot vsadit odkudkoliv, kde naleznete připojení k internetu. Podmínkou však je mít účet u Sazky a být přihlášený. Na úvodní stránce uvidíte fotografii Henriho hledícího do dáli a pod ním nápis Eurojackpot. Po kliknutí na něj se vám načte další stránka, na které se vám zhruba v její půlce v modrém rámečku zobrazí VSADIT SI ONLINE. Po načtení dalšího kroku si vyberete, za kolik si hodláte vsadit (od 60 Kč do 400 Kč) a vyplníte sázenku svými čísly anebo je necháte vybrat náhodným tipem. Dále se musíte rozhodnout, zda chcete hrát hru Extra 6 a kolikrát chcete, aby se váš tiket zúčastnil slosování.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jak vypadá sázenka Eurojackpotu a jak ji vyplnit


Eurojackpot - sázenka

Eurojackpot – sázenka

Každou sázenku Eurojackpotu, až na tu online, najdete v tištěné podobě. Naleznete na ní 6 sloupců s čísly od 1 do 50 a dále od 1 do 10. Tipujete vždy 5 čísel z 50 a 2 čísla z 10. Jeden sloupec Eurojackpotu stojí 60 Kč, dva sloupce 120 Kč, atd. Pod každým sloupcem naleznete políčko s písmenem N, které znamená Náhodný tip. Jde tedy o to, že nemusíte tipovat svá vlastní čísla, ale necháte je za sebe náhodně vyplnit počítačem. Šance na výhru však zůstává stejná.

Dále na sázence Eurojackpotu v její spodní části naleznete takzvané systémové sázení, (o kterém si povíme níže) a také počet slosování. To slouží k tomu, kolikrát chcete, aby byl váš tiket v po sobě jdoucích losováních zapojen. Můžete si vybrat od jednoho týdne až po šest týdnů v případě, že současně zaškrtnete políčka 1+2+3. Čísla se totiž dají sčítat, váš tiket Eurojackpotu tak může být platný až měsíc a půl.

Jako poslední políčko, které na sázence Eurojackpotu naleznete, je doplňková hra Extra 6, kterou provozuje jen česká společnost Sazka a naleznete ji pouze v České republice. Extra 6 se hraje automaticky, pokud sami nezaškrtnete, že ji hrát nechcete. Částka vsazené sázenky s Extra 6 se tak navýší o 40 Kč.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Eurojackpot systém


Systémová sázka Eurojackpotu vám umožňuje tipovat více čísel, než jen 5 z 50 a 2 z 10, a to až 10 z 50 a až 10 z 10. Vše funguje tím způsobem, že s větším počtem vámi tipovaných čísel se vytvoří a vsadí tolik kombinací tiketů, aby obsahovaly všechna vaše čísla a přitom stále splňovaly pravidla hry, že vsadit lze na 1 tiket jen 5 čísel z 50 a 2 čísla z 10.

Při vyplňování papírové sázenky je systémová sázka Eurojackpotu vlevo dole pod označením Systém. V bílých čtverečcích označíte požadovaný počet (6 až 10 čísel) pro tipovaná čísla 5 z 50 (první pole) a v červených čtverečcích zase označíte požadovaný počet (3 až 10 čísel) pro tipovaná čísla 2 z 10 (druhé pole). Která konkrétní čísla chcete pro první a druhé pole tipovat, poté zakřížkujete pouze do prvního sloupce papírové sázenky (ostatní sloupce musí zůstat prázdné). Případně nemusíte vyplnit žádná a můžete označit “N“ jako náhodný tip.

Eurojackpot - systémová sázka

Eurojackpot – systémová sázka

S vyšším počtem tipovaných čísel máte větší pravděpodobnost výhry, razantně se vám ale bude zvyšovat počet vsazených sloupců a tím i cena, která činí 60 Kč za sloupec.

Příklad: U tipovaného maximálního počtu 10 čísel z 50 (namísto 5 z 50) a zároveň 10 čísel z 10 (namísto 2 z 10) máte 11 340 kombinací (sloupců), za které při ceně 60 Kč za sloupec zaplatíte 680 400 Kč!

U systémové sázky ale v případě výhry některého z vyšších pořadí vyhráváte i spousty pořadích dalších, neboť vaše výherní čísla budou úplně či částečně na dalších desítkách či stovkách vsazených tiketů Eurojackpot. Kontrola tiketu se pak může zdát komplikovaná, jednoduše ale jen berete v úvahu větší počet vsazených čísel. Eurojackpot aktuální výsledky a výhry, kterých může být značné množství, je ale v případě systémové sázky jistější kontrolovat přes některý ze Sazka terminálů.

Veškeré možné kombinace pro tipovaná čísla z prvního pole (5 až 10 z 50) a pro tipovaná čísla z druhého pole (2 až 10 z 10), včetně počtu kombinací a výsledné ceny za tiket Eurojackpotu, a také včetně počtu jednotlivých výher, najdete v následujících tabulkách po kliknutí na tento odkaz: Eurojackpot systémová sázka tabulky

(Tabulky si následně vpravo můžete tlačítkem plus zvětšovat).

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jak vypadá vsazený tiket Eurojackpotu a co obsahuje


Eurojackpot - vsazený tiket

Eurojackpot – vsazený tiket

Vezmete-li pro kontrolu tiket Eurojackpotu a pojedete očima od shora dolu, tak v jeho horní části naleznete logo Sazky, jako jejího provozovatele. Níže uvidíte název hry, kterou hrajete, tudíž Eurojackpot. Pokud jste si vsadili náhodným tipem, je tato informace uvedena hned pod názvem hry. V další řadě naleznete počet slosování (na kolik losovacích pátků bude váš tiket zařazený ve hře). Na konci řádku uvidíte datum, kdy se bude tiket účastnit eurojackpotového slosování.

Níže jsou očíslované řádky, za nimiž vždy naleznete vašich celkem 7 vsazených čísel (5 + 2). Kolik očíslovaných řádků naleznete na tiketu, ovlivňujete pouze vy, záleží totiž na tom, kolik jste vsadili sloupců. Maximum je 6 sloupců, každý po 60 Kč.

Pokud pojedete očima ještě níž, uvidíte název doplňkové hry Extra 6, její šestimístné číslo a označení ANO či NE podle toho, zda jste hru hrát chtěli či nikoliv. Pod šestimístným číslem naleznete částku, za kterou jste tiket Eurojackpotu vsadili. O řádek níž se nachází datum a přesný čas vsazení tiketu. V úplně spodní části naleznete číslo obstaravatelské licence a jeho QR kód.

Jestliže se někdy losují speciální věcné výhry Eurojackpotu, například Cesta kolem světa, losování automobilu a podobně, budete mít pod hrou Extra 6 tuto věcnou cenu zřetelně napsanou a pod ní několika číselný kód vztahující se právě k této věcné výhře.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kolik stojí Eurojackpot


Peníze

Peníze

Cena tiketu Eurojackpotu se liší podle počtu vsazených sloupců a také zda chcete hrát společně s Eurojackpotem i hru Extra 6. Dále pak podle toho kolika slosování se tiket zúčastní a podle případné systémové sázky.

Za jeden vsazený sloupec zaplatíte 60 Kč, za dva vsazené sloupce 120 Kč a takto se částka násobí až do 360 Kč v případě vsazení šesti sloupců. Hra Extra 6 stojí 40 korun, čímž se celková částka o to navýší. Plný tiket tedy stojí 400 Kč.

Poté už hraje roli jen to, kolik týdnů po sobě bude tiket ve slosování, tím pádem se bude jeho cena násobit. Dále už s cenou může hýbat jen případné systémové sázení, které v podstatě navyšuje počet sloupců na více jak 6 až do počtu 11 340 sloupců za 680 400 korun!

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Uhodnuto 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 …. čísel v Eurojackpotu, jaké pořadí jsem vyhrál?


Pojďme si ukázat, o jaké výherní pořadí se při kontrole tiketu Eurojackpotu jedná, když uhodnete některá z čísel.

Níže v tabulce vidíte uhodnutá čísla z 50 + uhodnutá čísla z 10

Uhodnuto 1 + 0 = žádná výhra

Uhodnuto 2 + 0 = žádná výhra

Uhodnuto 0 + 1 = žádná výhra

Uhodnuto 0 + 2 = žádná výhra

Uhodnuto 1 + 1 = žádná výhra

Uhodnuto 2 + 1 = 12. pořadí

Uhodnuto 1 + 2 = 11. pořadí

Uhodnuto 3 + 0 = 10. pořadí

Uhodnuto 3 + 1 = 9. pořadí

Uhodnuto 2 + 2 = 8. pořadí

Uhodnuto 3 + 2 = 7. pořadí

Uhodnuto 4 + 0 = 6. pořadí

Uhodnuto 4 + 1 = 5. pořadí

Uhodnuto 4 + 2 = 4. pořadí

Uhodnuto 5 + 0 = 3. pořadí

Uhodnuto 5 + 1 = 2. pořadí

Uhodnuto 5 + 2 = 1. pořadí

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jaké jsou průměrné výhry v Eurojackpotu a dokdy je lze vybrat?


Výhry z Eurojackpotu je možné vybrat do 365 dní od losování. Platnost Eurojackpot tiketu je tedy maximálně 1 rok.

Výherní pořadí Počet uhodnutých čísel Průměrné zaokrouhlené výhry
1. pořadí 5 + 2 944 000 000 Kč
2. pořadí 5 + 1 14 00 000 Kč
3. pořadí 5 2 800 000 Kč
4. pořadí 4 + 2 116 000 Kč
5. pořadí 4 + 1 6 500 Kč
6. pořadí 4 2 900 Kč
7. pořadí 3 + 2 1 600 Kč
8. pořadí 2 + 2 570 Kč
9. pořadí 3 + 1 500 Kč
10. pořadí 3 400 Kč
11. pořadí 1 + 2 280 Kč
12. pořadí 2 + 1 220 Kč

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jaká je pravděpodobnost výher v Eurojackpotu?


Pravděpodobnost uhádnout všech sedm čísel je velmi mizivá, avšak ne úplně nemožná.

Počet uhodnutých čísel Pravděpodobnost výhry
5 + 2 1 : 95 344 200 (0,00000104883 %)
5 + 1 1 : 5 959 013 (0,0000167813 %)
5 1 : 3 403 150 (0,00002938454 %)
4 + 2 1 : 423 752 (0,00023598708 %)
4 + 1 1 : 26 485 (0,0037757221 %)
4 1 : 15 134 (0,00660763843 %)
3 + 2 1 : 9 631 (0,01038313778 %)
2 + 2 1 : 672 (0,14880952381 %)
3 + 1 1 : 602 (0,16611295681 %)
3 1 : 344 (0,29069767441 %)
1 + 2 1 : 128 (0,78125 %)
2 + 1 1 : 42 (2,38095238095 %)

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Co je to doplňková hra Extra 6


Extra 6 - logo

Extra 6 – logo

Extra 6 je doplňková hra Eurojackpotu za 40 Kč. Provozovatelem Extra 6 je pouze Sazka, proto ji můžete hrát jen v České republice. Čísla ve hře Extra 6 si nevybíráte sami, ale jsou náhodným tipem vygenerovány počítačem anebo se používá sériové číslo tiketu. Extra 6 nemůžete hrát samostatně, lze si ji tedy vsadit pouze se hrou Eurojackpot.

Extra 6 se losuje jednou týdně v Sazce, stejně jako Eurojackpot, tudíž každý pátek večer. Při losování je připraveno 6 osudí s deseti míčky označenými čísly od 0 do 9, proto se čísla v šestimístném čísle mohou i několikrát opakovat.

Ve hře Extra 6 můžete vyhrát pevně dané částky ve výši až dva miliony! Záleží však na tom, kolik koncových čísel se shoduje s těmi výherními. Při pouhém posledním shodujícím se čísle lze vyhrát 120 Kč.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Výše výher v Extra 6


Výherní pořadí Uhodnutá čísla (zprava od konce) Pevná výše výhry
1. pořadí 6 2 000 000 Kč
2. pořadí 5 200 000 Kč
3. pořadí 4 20 000 Kč
4. pořadí 3 2 000 Kč
5. pořadí 2 200 Kč
6. pořadí 1 120 Kč

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jaká je pravděpodobnost výher v Extra 6?


Počet uhodnutých čísel (zprava od konce) Pravděpodobnost výhry
6 1 : 1 000 000 (0,0001 %)
5 1 : 100 000 (0,001 %)
4 1 : 10 000 (0,01 %)
3 1 : 1 000 (0,1 %)
2 1 : 100 (1%)
1 1 : 10 (10%)

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Losování věcné ceny


Eurojackpot - Cesta kolem světa

Eurojackpot – Cesta kolem světa

I s loterií Eurojackpot je možné vyhrát některé věcné nebo doplňkové výhry. Jako poslední věcná cena bylo sedmdesát Cest kolem světa v hodnotě 500 000 Kč každá. Ceny se losují v Sazce, vyhrát je můžou tedy jen sázkaři v ČR. Hry se zúčastní automatický každý, kdo si vsadí alespoň jeden sloupec Eurojackpotu.

Vyhrát věcnou výhru můžete i se vsazením jednoho sloupce, pokud však vsadíte více sloupců, šance na výhru se zvyšuje. Každý sloupec má totiž svůj vlastní sedmimístný kód, který se poté losuje. Například u systémové sázky můžete hrát až se 45 kódy.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Nejvyšší výhry v Eurojackpotu


Eurojackpot - nejvyšší výhry

Eurojackpot – nejvyšší výhry

Nejvyšší možnou výhrou v Eurojackpotu je 90 miliónů eur, v přepočtu přibližně 2,5 miliardy korun. Není však nemožné takovouto sumu vyhrát, v roce 2015 ji dokonce vyhrál jeden Čech z Pardubického kraje, který den před losováním vsadil náhodná čísla na plné sázence za 400 Kč. Tehdy se jednalo o rekordně nejvyšší výhru v Eurojackpotu vůbec. Přesně to dělalo 2,466 miliardy Kč. Na dosažení této sumy nemusíte mít ani vyplněný plný tiket. K nejvyšší výhře v Eurojackpotu vám totiž stačí jen 1 sloupeček za 60 Kč.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Statistiky Eurojackpotu a nejčastěji losovaná čísla


Nejčastěji losovaná čísla Eurojackpotu:

Číslo 19 bylo doposud vylosováno 39krát

Čísla 7, 14 a 18 byla vylosována 35krát

Číslo 13 bylo doposud vylosováno 34krát

Četnost v minulosti vylosovaných čísel ale nemá žádný vliv na to, která čísla budou tažena příště. Statistika je tedy čistě pro zajímavost.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kde a jak zkontrolovat tiket a zjistit Eurojackpot výsledky


Sazka - terminál

Sazka – terminál

Svůj vsazený tiket Eurojackpotu si můžete zkontrolovat sami rovnou na těchto stránkách. Na tomto webu budou výsledky v jeho vrchní části vloženy pár minut po jejich zveřejnění a vy tak porovnáte výherní čísla a vaše čísla vsazená.

Ideální je, pokud si naši stránku 777cz.eu rovnou v počítači nebo na mobilu či tabletu přiřadíte mezi oblíbené. Dostanete se k nám případně i přes internetové vyhledávače, kdy zadáte “eurojackpot aktuální výsledky a výhry” nebo “eurojackpot výsledky kontrola tiketu”, případně jiné sousloví a přes nabízené výsledky hledání zvolíte náš web.

Další z několika možností je donést vsazený tiket kamkoliv, kde se nachází terminál Sazky. Tam tiket předáte obsluze, ta ho terminálem projede a zjistí, zda jste v Eurojackpotu vyhráli nějaké peníze či nikoliv.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kdo je Henri z reklamy na Eurojackpot


Reklamy na nadnárodní loterijní hru Eurojackpot zná asi každý. Všichni si také hned vybaví muže, který vás láká na vsazení si šťastných čísel a vítá potencionální výherce do klubu miliardářů. O koho ale doopravdy jde? Je Henri vážně miliardář a vlastní letadlo či ostrov?

Eurojackpot - miliardář Henri

Eurojackpot – miliardář Henri

Sympatického a podle žen i sexy boháče Henriho hraje dvaačtyřicetiletý Johan van Vuuren pocházející z Jihoafrické republiky. Nyní se svou manželkou a jejich dvěma dětmi žije v Londýně ve Velké Británii. Johan se živí jako model a občasný reklamní herec. Můžete ho také spatřit v seriálech anebo v podřadnějších filmech. Snad proto byl vybrán, aby si pro českou reklamu na Eurojackpot zahrál Henriho z klubu miliardářů. Nikdo ho totiž v Čechách nezná, a proto byl ideální volbou.

A kde se reklamy s Henrim vůbec natáčely? Letiště, na kterém miliardář pilotuje své letadlo, naleznete v thajském Bangkoku. Malý ostrov s vodopádem Koh Samui, jenž si Henri koupil, můžete navštívit také v Thajsku. Pláže, po kterých se prochází, najdete zase v Dominikánské republice. Všechny reklamní spoty režíroval český režisér, scénárista, střihač a kameraman třicetiletý Tomáš Řehořek, který režíroval filmy jako Czech Made Man, Proměny anebo Signál.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Historie Eurojackpotu


Eurojackpot - historie

Eurojackpot – historie

Pojďme si povědět něco o historii loterie Eurojackpot. Víte třeba, jak vůbec Eurojackpot vznikl a kolik zemí se ho účastnilo v úplném startu? Anebo kdy se do hry přidala Česká republika? Pojďte se o hře Eurojackpot dozvědět více.

Nápad založit nejlepší mezinárodní loterii Eurojackpot vyšel na povrch v roce 2006, a to na popud hry Euromillions, kterou měl Eurojackpot překonat. Na prvním návrhu o vytvoření Eurojackpotu se podílelo celkem 6 evropských států – Dánsko, Finsko, Itálie, Německo, Nizozemsko a Slovinsko. O pět

let déle, v listopadu roku 2011, se všech 6 zemí sešlo v Amsterdamu, aby dokončily svůj nápad vyjednávání o založení loterie. Ihned po skončení konference se k doposud šesti státům přidalo ještě Estonsko.

Eurojackpot na sebe nenechal dlouho čekat, 17. března 2012 se začaly prodávat sázenky a 23. března 2012 proběhlo první slosování!

O tři měsíce později se do Eurojackpotu přidalo Španělsko a o sedm měsíců déle ještě Chorvatsko, Švédsko, Litva, Norsko, Island a Lotyšsko. Maďarsko a Česká republika se zapojily až o více než dva a půl roku od prvního losování, a to v říjnu roku 2014. Slovensko se přidalo ještě o další rok později.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

 

Archiv tažených čísel Eurojackpotu za posledních 10 losování

22. 3. 2019 (pátek) ▼

15. 3. 2019 (pátek) ▼

Luxusní byt – INTERNET 15536698

8. 3. 2019 (pátek) ▼

1. 3. 2019 (pátek) ▼

22. 2. 2019 (pátek) ▼

15. 2. 2019 (pátek) ▼

8. 2. 2019 (pátek) ▼

1. 2. 2019 (pátek) ▼

25. 1. 2019 (pátek) ▼

18. 1. 2019 (pátek) ▼

 

 

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Eurojackpot a EXTRA 6 – výhry nad milion v roce 2019 (Česká republika)


22. 3. 2019 – 3. pořadí – 2 080 995 Kč


1. 3. 2019 – 2. pořadí – 11 678 372 Kč


22. 2. 2019 – Extra 6 – 2 000 000 Kč


2. 2. 2019 – 3. pořadí – 2 741 805 Kč


18. 1. 2019 – 1x Land Rover Discovery


 

 

 

 

Eurojackpot a EXTRA 6 – výhry nad milion v roce 2018 (Česká republika)


28. 12. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 3x Luxusní byt ➤ 4x Land Rover Discovery


21. 12. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Luxusní byt


14. 12. 2018 – EXTRA 6 – 2 000 000 Kč


16. 11. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Land Rover Discovery


19. 10. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Land Rover Discovery


21. 9. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Luxusní byt


17. 8. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Land Rover Discovery


15. 6. 2018 – 2. pořadí – 21 934 149 Kč


8. 6. 2018 – 3. pořadí – 2 481 241 Kč ➤ EXTRA 6 – 2 000 000 Kč


1. 6. 2018 – 3. pořadí – 2 362 714 Kč


18. 5. 2018 – 3. pořadí – 3 263 415 Kč


30. 3. 2018 – EXTRA 6 – 2 000 000 Kč


26. 1. 2018 – 2. pořadí – 38 418 425 Kč


19. 1. 2018 – 3. pořadí – 7 133 450 Kč


5. 1. 2018 – 3. pořadí – 2 045 432 Kč


 

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Přehled všech pátečních losování Eurojackpotu pro rok 2019


Leden Únor Březen Duben Květen Červen
4. 1. 2019 1. 2. 2019 1. 3. 2019 5. 4. 2019 3. 5. 2019 7. 6. 2019
11. 1. 2019 8. 2. 2019 8. 3. 2019 12. 4. 2019 10. 5. 2019 14. 6. 2019
18. 1. 2019 15. 2. 2019 15. 3. 2019 19. 4. 2019 17. 5. 2019 21. 6. 2019
25. 1. 2019 22. 2. 2019 22. 3. 2019 26. 4. 2019 24. 5. 2019 28. 6. 2019
29. 3. 2019 31. 5. 2019
Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
5. 7. 2019 2. 8. 2019 6. 9. 2019 4. 10. 2019 1. 11. 2019 6. 12. 2019
12. 7. 2019 9. 8. 2019 13. 9. 2019 11. 10. 2019 8. 11. 2019 13. 12. 2019
19. 7. 2019 16. 8. 2019 20. 9. 2019 18. 10. 2019 15. 11. 2019 20. 12. 2019
26. 7. 2019 23. 8. 2019 27. 9. 2019 25. 10. 2019 22. 11. 2019 27. 12. 2019
30. 8. 2019 29. 11. 2019

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

EUROJACKPOT aktuální výsledky a výhry online
4.1 (82.16%) 37 hlasy

46 komentáře

Chci napsat komentář

 1. Vito

  Přeji pěkný den..
  zde mi prosím chybí tabulky tzv….:
  Systémová sázka Eurojackpot – tabulky počtů trefených výherních míst,
  jejich možné násobkové výhry a také ceny podaných systémů..
  děkuji za zpřístupnění ,aktualizaci…

  V.K.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den, podrobný návod na Eurojackpot už je uveden výše. Děkujeme za dotaz a hodně štěstí ve hře.

 2. Lada

  Připadá mi že velké výhry v eurojackpotu vyhrávají všechny státy kolem ale u nás nikdo, proč?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   do Eurojackpotu je zapojeno několik evropských zemí, z nichž mají některé mnohonásobně více obyvatel, než Česká republika. To znamená, že z těchto zemí je i více sázejících, kteří tak mají ve svém počtu více šancí na výhru. Pravděpodobnost výhry v Eurojackpotu na každého hráče, ať už je z kterékoliv země, je ale stejná. 

   Hodí se také připomenout, že vůbec nejvyšší rekordní výhru v Eurojackpotu téměř 2,5 miliardy korun vyhrál v roce 2015 právě Čech. Není tak nic zvláštního, když se v současnou dobu velké výhry v Eurojackpotu českým hráčům poněkud vyhýbají. 

   Pěkný den, 777cz.eu

 3. Jan

  Dobry den, eurojackpot je evropska loterie. Zajimalo by me proc v cz stoji tiket (6 sloupcu) 400 kc a v Nemecku 300 kc? Za 400 kc tam mam 8 sloupcu

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   u nás stojí 6 sloupců Eurojackpotu 360 Kč, vašich uvedených 400 Kč je včetně Extra 6, což je doplňková hra, která se losuje jen v ČR. Jeden sloupec i tak u nás vychází o pár korun dráž než v Německu. Je to ale kvůli rezervě v kurzových rozdílech. Tím jakoby Sazka vydělává více (když je kurz nižší), nicméně z těchto ušetřených peněz se mohou financovat občasné doplňkové akce Eurojackpotu, jako je třeba Cesta kolem světa každá po 500 000 Kč a podobně.

   https://777cz.eu/eurojackpot-cesta-kolem-sveta-poprve-10-2-2017/

   Kvůli pohybu kurzu zkrátka není možné, aby čeští sázkaři jeden týden za sloupeček platili 52 korun a druhý třeba 55. Proto je cena 60 Kč taková, do které se tyto výkyvy dlouhodobě vejdou.

   Pěkný den, 777cz.eu

  2. Jiří

   V Německu si sáskař za hodinovou mzdu vsadí šest sloupečků a u nás to samé může jenom poslanec a nebo senátor.:-)

   1. Petule

    Tak zrovna jsem si vsadila full ticket a ze bych vydelavala 36 eur na hodinu se mi ani nezdalo.

 4. Marie Luginbühl

  Dobrý den,
  dnes jsem si byla pro výhru v Českých Budějovicích v obchodním centru v Igy, podle kontroly na internetu jsem měla obdržet částku 337,- Kč , ale obdržela jsem pouze 217,- Kč, podle všeho jsem nedostala peníze za extra 6, nechápu to. Můžete mě s tím poradit? Děkuji

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   pokud vám obsluha projela tiket Eurojackpotu terminálem, pak byla výhra s velkou pravděpodobností určena správně. Aby to bylo možné posoudit, museli bychom znát vaše čísla a datum losování.

   Můžete se také rovnou obrátit na Sazku, tel: 266 12 12 12, email: info@sazka.cz

 5. Jiří

  Dobrý den,
  je možné aby se na sazka.cz mýlilo online kontrola tiketu? mám uhodnuto v extra 6 3-čísla ale pořád dokola mi to píše, že uhodnuto nula.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den, čísla v Extra 6 musí být uhodnuta zprava (od konce).

   777cz.eu

 6. Jiří

  Ten evrojackpot je dost diskriminační,v Německu si může sázející za svoji hodinovou mzdu vsadit více než člověk u nás co děla za žebráckou mzdu a důchod,proto je v Německu více výher,je to podvod na naše sázející.Jděte s tím někam.Udělejte stejné podmínky pro naše sázející jako mají v ostatních státech.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   tím, že například v Německu si mohou lidé za hodinovou mzdu vsadit více sloupců Eurojackpotu, zase tito sázející více přispívají do společného jackpotu, který je šancí pro všechny. Pakliže v Německu někdo trefí například 4. místo, vyhraje stejně (kolem 100 000 Kč), jako u nás. Pro českého sázkaře pak má ale těchto 100 000 Kč mnohem větší hodnotu, než pro sázkaře v Německu..

   V Německu je více výher, protože je zde téměř 10x více obyvatel. Rekordně největší výhru 2,466 miliardy ale v Eurojackpotu naopak trefil Čech.

 7. Petr

  Dobrý den, chci se prosím zeptat, do kolika hodin můžu vsadit Eurojackpot? Děkuji za odpověď

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   v den losování (to je v pátek) můžete Eurojackpot vsadit na terminálu Sazky nejpozději do 19:00 hodin.

   777cz.eu

 8. Olga

  Dobrý den,
  nemohu najít kolik času je na vyzvednutí výhry.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   výhry z Eurojackpotu lze vyzvednout do 365 dní od losování. Platnost tiketu je tedy maximálně 1 rok.

   777cz.eu

 9. Pavlína

  Je možné podat sázenku se stejnými čísly v různé dny a mít naprosto stejná čísla druhého tahu a extra 6? Nepřicházím tak o ev. šanci výhry druhého tahu a extra 6? Nepřipadá mi to logické, protože pokud si podám stejným systémem náhodný tip, šanci mám. Prakticky jsem zaplatila 2 tikety naprosto identické. Nedává mi to logiku.Můžete mi to, prosím, vysvětlit?

 10. Pavlína

  Dobrý večer.
  Hm, tak jsem se unáhlila.Omlouvám se. Ten druhý tah je jasný, protože jsem ho tam sama zadala, tak nemůže být jiný. Zbývá však ještě extra 6, protože to já nemůžu ovlivnit. Proč je to šestičíslí naprosto stejné na dvou tiketech z různých dnů?
  Děkuji za odpověď.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   šestičíslí doplňkové hry Eurojeckpotu Extra 6 je generováno náhodně v případě, že využijete při sázce přes terminál náhodný tip. Jinak se jedná o sériové číslo sázenky, které je na ní vytištěno. Pakliže tuto stejnou sázenku použijete vícekrát, budou čísla Extra 6 stále stejná. To ale při využití vždy v jiném týdnu ničemu nevadí.

   777cz.eu

 11. Jarin

  Já si myslím že je to jeden velkej podvod.

 12. Brain

  Je zajimavý,že Finsko je malý stát co počtu obyvatel,,podívejte se kolik a jak často vyhrávají.To že je férová hra????

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   ve Finsku je sázení Eurojackpotu velice oblíbené a mnohem častější, než třeba u nás. Dokonce se zde velmi často vytvářejí různé sázkové skupiny lidí, kteří se dělí o vklady a potom i o případné výhry. Tím, že Finové Eurojackpot mnohem více hrají, mají zároveň větší pravděpodobnost na výhru, čili je vše spravedlivé.

   777cz.eu

 13. gody

  mohu eurojacpot vsadit treba v nemecku a vyhru dostanu?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   ano Eurojackpot můžete vsadit i v jiné zemi, která ho provozuje. Nezapomeňte si ale výsledky zkontrolovat ještě za pobytu v této zemi, protože případné výhry musíte nárokovat tam a nikoliv v ČR.

   777cz.eu

 14. David

  Dobrý den,
  Prosím Vas, kde se najdou výsledky o losování auta a jiných vedlejších cen?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   vedlejší cena v podobě automobilu se aktuálně nelosuje v Eurojackpotu, ale ve Sportce, a to v pěti pátečních mimořádných losování. Jde o losování čísla sázenky, kdy tento kód je uveden ve výsledcích spolu s běžně vylosovanými čísly.

   777cz.eu

 15. Zvědavý neznalec

  Dobrý den,
  a jak je to se zdaněním výher v Eurojackpotu v České republice ?
  Děkuji za odpověď zde.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   výhry z Eurojackpotu ani z jiných loterií se v ČR nezdaňují, zůstanou vám v plné výši.

   777cz.eu

 16. Martin

  Dobrý den, je zde prosím možné najít tabulku/časovou řadu, jak se vyvíjela výše Eurojackpotu pro jednotlivá slosování? Děkuji Vám.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   prozatím ne, ale zauvažujeme o tom, že bychom ji zde v dohledné době zařadili.

   Pěkný den, 777cz.eu

 17. Zdenda

  Dobrý den,
  chci se zeptat jak dlouho si mohu vybrat výhru, neboli když na tiket vyhraju, jak dlouho trvá, než výhra propadne.
  Děkuji Zdenda

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   výhru z Eurojackpotu si můžete vybrat do 365 dní od losování.

   777cz.eu

 18. Jakub

  Dobrý den,
  uvádíte tu, že výsledky jsou tu okolo 20:25 a je po deváté hodině a stále nic. Nějaká chyba?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   výsledky Eurojackpotu obvykle bývají v uvedenou dobu, dnes však ještě čísla, která se losují ve Finsku, nebyla oficiálně zveřejněna. Prosíme o strpení.

   777cz.eu

 19. Anonym

  Myslím si ,že eurojackpot a losování je stejný , jako výherní automat na kterým se dá nastavit určité % na výhry . Protože vše řídí počítač , tak jako když je jen pro čechy auto apod.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   losování Eurojackpotu můžete vidět na videu ve vrchní části stránky, nejde o výběr čísel počítačem, ale z osudí. Losování auta pouze v ČR je něco jiného, jde totiž o občasnou doplňkovou hru Sazky a náhodný výběr jedné ze sázenek podaných pouze v ČR.

   777cz.eu

 20. Kajdžas

  Dobrý den,

  chtěla bych se prosím zeptat, jak je to s výhrou v případě, jestliže jsem při pátečním slosování dne 11.1. 2019 měla vsazená čísla 925020 ve hře EXTRA 6. A tažená byla čísla 305904, jestli mám počítat uhodnutá čísla jen dvě, nebo čtyři. Děkuji za odpověď.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   ve vašem případě (pokud uvádíte správná čísla) jste bohužel nevyhrála nic. Výhry jsou totiž pouze za shodná čísla odzadu. Čím více trefených čísel zprava (od 1 po 6), tím vyšší výhra od 120 Kč po 2 miliony.

   Více se můžete dozvědět ve vrchní části této stránky, pokud kliknete vpravo na políčko EUROJACKPOT PRAVIDLA

   777cz.eu

 21. kac

  Dobrý den, mám dotaz. Je mi jasné, že tahle možnost je téměř nemožná, ale jak se řeší výhra více lidí? Kdybych si dala svá vlastní čísla s někým stejná, ať už by ten dotyčný dával také svoje, nebo systémovou sázku a padlo by první pořadí?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   výhra se v takovém případě dělí rovným dílem mezi všechny sázející, kteří ji trefili.

   777cz.eu

 22. trava

  Dobrý večer, obracím se na Vás s prosbou. Na základě losování ze dne 15.2.2019 bylo zveřejněno číslo výhry auta Land Rover s uvedením – internet 14964441. Na sázence osmimístné číslo není, nebo v jakém místě ho mám hledat. Proč je uveden internet, jak tomu mám rozumět?Jsem absolutní začátečník, proto promiňte.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   internet znamená, že výhercem automobilu se stává hráč, který svůj tiket podal přes internet, čemuž odpovídá i 8místný kód o podání sázenky. Kód u papírového tiketu je k nalezení v jeho spodní části a obvykle mívá 18 míst.

   777cz.eu

 23. Algert

  U výhry nad 5.000.000,- Kč je v České republice povinnost přiznání na Finančním úřadu. Lze toto provést formou společnosti Sazka vyplněním příslušného formuláře při převzetí výhry ve společnosti Sazka? Protože pokud to budu muset učinit v malém městě i když okresním, tak je to, jako bych to vylepil na každém rohu.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   přiznání lze podat i elektronicky, je ale vždy vhodné se poradit s daňovým poradcem. Poradit může i Sazka.

   Užitečné jsou i tyto 2 články z Finanční správy a z iDnes:

   https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/pro-media/tiskove-zpravy/2016/osvobozene-prijmy-nad-5-milionu-se-musi-7227

   https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/danove-priznani-financni-sprava.A170710_213131_ekonomika_amu

   .

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru