EUROJACKPOT aktuální výsledky a výhry online
Sazka Eurojackpot výsledky – pátek 3. 4. 2020


Aktuální výsledky Eurojackpotu zde obvykle najdete kolem 20:25 hodin

Zdroj: Sazka.cz

 

Eurojackpot páteční aktuální výhry


 EUROJACKPOT – tabulka výher
1. pořadí 2. pořadí 3. pořadí
136 550 775 Kč
Finsko 1x
Německo 3x
4 276 780 Kč
Německo 5x
Norsko 1x
Dánsko 1x
4. pořadí 5. pořadí 6. pořa
181 439 Kč
Česko 3x
8 642 Kč
Česko 17x
3 420 Kč
Česko 40x
7. pořadí 8. pořadí 9. pořadí
2 222 Kč
Česko 66x
776 Kč
Česko 805x
600 Kč
Česko 973x
10. pořadí 11. pořadí 12. pořadí
440 Kč
Česko 1 882x
358 Kč
Česko 4 314x
250 Kč
Česko 14 538x

EUROJACKPOT – výherní pořadí za uhodnutá čísla

EXTRA 6 – tabulka výher
1. pořadí 2 000 000 Kč (1x)
2. pořadí 200 000 Kč (2x)
3. pořadí 20 000 Kč (14x)
4. pořadí 2 000 Kč (131x)
5. pořadí 200 Kč (1 084x)
6. pořadí 120 Kč (11 282x)

EXTRA 6 – výherní pořadí za uhodnutá čísla
Příští tah se hraje o:


Jackpot Eurojackpotu: 2 479 000 000 Kč

Bylo vsazeno / šlo na výhry


Vsazeno Na výhry
40 491 840 Kč 20 245 920 Kč
Eurojackpot návod a pravidla


 

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jak se hraje Eurojackpot


Eurojackpot - logo

Eurojackpot – logo

Eurojackpot je mezinárodní loterijní hra, v níž je aktuálně zapojených 18 evropských zemí (Česká republika, Slovensko, Španělsko, Německo, Chorvatsko, Dánsko, Švédsko, Litva, Estonsko, Finsko, Lotyšsko, Island, Itálie, Slovinsko, Norsko, Nizozemsko, Maďarsko a Polsko).

V České republice Eurojackpot provozuje loterijní společnost Sazka a dá se vsadit už od 60 Kč za 1 sloupeček. Jackpot Eurojackpotu přesahuje běžně několik set milionů korun, ale často se vyšplhá až do miliard. Nejnižší možný jackpot činí 280 milionů korun a nejvyšší možný, který lze v Eurojackpotu vyhrát je 2,5 miliardy. Mimochodem věděli jste, že nejvyšší výhru v Eurojackpotu ve výši 2,466 miliard korun vyhrál Čech?!

Při vsazení tiketu se vždy tipuje 5 čísel z 50 a 2 čísla z 10, kdy vašim cílem je uhodnout jich co nejvíce, v součtu ale minimálně 3. Pokud nemáte svá vymyšlená čísla, můžete využít tak zvaný náhodný tip. Šance na výhru jsou v obou případech stejné. Naráz můžete na jednom tiketu vsadit až 6 sloupců za 360 Kč.

K základnímu losování se v české Sazce pouze pro české sázkaře losuje ještě doplňková hra Extra 6, tedy dalších 6 čísel s možností vyhrát další peníze od 120 Kč po 2 miliony korun. Extra 6 stojí 40 Kč na celou sázenku, ať už vsadíte jakýkoliv počet sloupců. Plný tiket Eurojackpotu tak vyjde na 400 Kč.

Občasně Eurojackpot Česko losuje i věcné ceny, dovolené a podobně. Při věcných výhrách ale rozhoduje o výhře číslo vašeho vsazeného tiketu, žádná čísla tedy netipujete. Nezapomínejte také na to, že sázejícímu musí být nejméně 18 let.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kdy a v kolik hodin se losuje Eurojackpot


Slosování Eurojackpotu probíhá jednou týdně, a to každý pátek večer. Eurojackpot se losuje ve finském hlavním městě Helsinky mezi 20 a 22 hodinou našeho času. Čas není pevně daný, neboť se čeká na zkompletování sázek všech zúčastněných států, obvykle jsou ale výsledky Eurojackpotu zveřejněny kolem 20:30 hodin. Doplňková hra Extra 6 se losuje pouze v České republice ve společnosti Sazka těsně po hlavním losování. Eurojackpot aktuální výsledky a výhry včetně Extra 6 si můžete zkontrolovat i na těchto stránkách pár minut po jejich zveřejnění. Kontrola tiketu je tak téměř okamžitá.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kde, jak a do kolika hodin vsadit Eurojackpot


Sazka - logo

Sazka – logo

Sázenku Eurojackpotu můžete vsadit na všech prodejních místech Sazky, na jejích loterijních terminálech (trafika, Česká pošta…) nebo v obchodech (Penny market, COOP, Tesco) anebo můžete sázet také online přes internet. Vsadit na aktuální páteční losování lze přes terminál nejpozději v ten stejný den, a to do 19:00 hodin.

Loterijní terminály – ty naleznete všude, kde uvidíte logo Sazky, jako například v trafikách, na benzínkách, v některých sázkových kancelářích, na České poště a podobně. Mezi sázenkami si vyberete tu Eurojackpotovou a vyplníte tolik sloupců, kolik chcete vsadit. Čísla můžete mít svá vlastní anebo zaškrtnete políčko N pro náhodný tip.

Dále zaškrtnete, zda chcete hrát systémovou sázku, na kolik slosování má být váš tiket platný a zda chcete či nechcete hrát doplňkovou hru Extra 6. Poté předáte sázenku obsluze, ta ji projede terminálem a spolu s ní vám vrátí i vsazený tiket Eurojackpotu. Pakliže zvolíte náhodný tip, nemusíte dokonce ani nic vyplňovat. Stačí říct obsluze počet sloupců a to je vše. Po slosování si můžete taktéž nechat obsluhou zkontrolovat tiket Eurojackpotu, zda jste vyhráli či nikoliv.

Eurojackpot - kupóny (hrací karty)

Eurojackpot – kupóny (hrací karty)

V obchodech COOP, Tesco a Penny market naleznete u pokladen hrací kartičky (kupóny) s logem Eurojackpotu a mezi nimi si můžete vybrat, za kolik korun si chcete Eurojackpot vsadit (od 60 Kč do 400 Kč). Kartu přiložíte ke svému nákupu, obsluha kasy ji projede s ostatním zbožím, tím se vám

částka přičte k nákupu a kartičku si ponechá. Při zaplacení nákupu vám společně se stvrzenkou za něj vyjede i tiket Eurojackpotu. Na pokladnách nevyplňujete žádnou sázenku, čísla jsou vybrána náhodným tipem.

Eurojackpot - vsadit si online

Eurojackpot – vsadit si online

Online můžete Eurojackpot vsadit odkudkoliv, kde naleznete připojení k internetu. Podmínkou však je mít účet u Sazky a být přihlášený. Na úvodní stránce uvidíte fotografii Henriho hledícího do dáli a pod ním nápis Eurojackpot. Po kliknutí na něj se vám načte další stránka, na které se vám zhruba v její půlce v modrém rámečku zobrazí VSADIT SI ONLINE. Po načtení dalšího kroku si vyberete, za kolik si hodláte vsadit (od 60 Kč do 400 Kč) a vyplníte sázenku svými čísly anebo je necháte vybrat náhodným tipem. Dále se musíte rozhodnout, zda chcete hrát hru Extra 6 a kolikrát chcete, aby se váš tiket zúčastnil slosování.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jak vypadá sázenka Eurojackpotu a jak ji vyplnit


Eurojackpot - sázenka

Eurojackpot – sázenka

Každou sázenku Eurojackpotu, až na tu online, najdete v tištěné podobě. Naleznete na ní 6 sloupců s čísly od 1 do 50 a dále od 1 do 10. Tipujete vždy 5 čísel z 50 a 2 čísla z 10. Jeden sloupec Eurojackpotu stojí 60 Kč, dva sloupce 120 Kč, atd. Pod každým sloupcem naleznete políčko s písmenem N, které znamená Náhodný tip. Jde tedy o to, že nemusíte tipovat svá vlastní čísla, ale necháte je za sebe náhodně vyplnit počítačem. Šance na výhru však zůstává stejná.

Dále na sázence Eurojackpotu v její spodní části naleznete takzvané systémové sázení, (o kterém si povíme níže) a také počet slosování. To slouží k tomu, kolikrát chcete, aby byl váš tiket v po sobě jdoucích losováních zapojen. Můžete si vybrat od jednoho týdne až po šest týdnů v případě, že současně zaškrtnete políčka 1+2+3. Čísla se totiž dají sčítat, váš tiket Eurojackpotu tak může být platný až měsíc a půl.

Jako poslední políčko, které na sázence Eurojackpotu naleznete, je doplňková hra Extra 6, kterou provozuje jen česká společnost Sazka a naleznete ji pouze v České republice. Extra 6 se hraje automaticky, pokud sami nezaškrtnete, že ji hrát nechcete. Částka vsazené sázenky s Extra 6 se tak navýší o 40 Kč.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Eurojackpot systém


Systémová sázka Eurojackpotu vám umožňuje tipovat více čísel, než jen 5 z 50 a 2 z 10, a to až 10 z 50 a až 10 z 10. Vše funguje tím způsobem, že s větším počtem vámi tipovaných čísel se vytvoří a vsadí tolik kombinací tiketů, aby obsahovaly všechna vaše čísla a přitom stále splňovaly pravidla hry, že vsadit lze na 1 tiket jen 5 čísel z 50 a 2 čísla z 10.

Při vyplňování papírové sázenky je systémová sázka Eurojackpotu vlevo dole pod označením Systém. V bílých čtverečcích označíte požadovaný počet (6 až 10 čísel) pro tipovaná čísla 5 z 50 (první pole) a v červených čtverečcích zase označíte požadovaný počet (3 až 10 čísel) pro tipovaná čísla 2 z 10 (druhé pole). Která konkrétní čísla chcete pro první a druhé pole tipovat, poté zakřížkujete pouze do prvního sloupce papírové sázenky (ostatní sloupce musí zůstat prázdné). Případně nemusíte vyplnit žádná a můžete označit “N“ jako náhodný tip.

Eurojackpot - systémová sázka

Eurojackpot – systémová sázka

S vyšším počtem tipovaných čísel máte větší pravděpodobnost výhry, razantně se vám ale bude zvyšovat počet vsazených sloupců a tím i cena, která činí 60 Kč za sloupec.

Příklad: U tipovaného maximálního počtu 10 čísel z 50 (namísto 5 z 50) a zároveň 10 čísel z 10 (namísto 2 z 10) máte 11 340 kombinací (sloupců), za které při ceně 60 Kč za sloupec zaplatíte 680 400 Kč!

U systémové sázky ale v případě výhry některého z vyšších pořadí vyhráváte i spousty pořadích dalších, neboť vaše výherní čísla budou úplně či částečně na dalších desítkách či stovkách vsazených tiketů Eurojackpot. Kontrola tiketu se pak může zdát komplikovaná, jednoduše ale jen berete v úvahu větší počet vsazených čísel. Eurojackpot aktuální výsledky a výhry, kterých může být značné množství, je ale v případě systémové sázky jistější kontrolovat přes některý ze Sazka terminálů.

Veškeré možné kombinace pro tipovaná čísla z prvního pole (5 až 10 z 50) a pro tipovaná čísla z druhého pole (2 až 10 z 10), včetně počtu kombinací a výsledné ceny za tiket Eurojackpotu, a také včetně počtu jednotlivých výher, najdete v následujících tabulkách po kliknutí na tento odkaz: Eurojackpot systémová sázka tabulky

(Tabulky si následně vpravo můžete tlačítkem plus zvětšovat).

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jak vypadá vsazený tiket Eurojackpotu a co obsahuje


Eurojackpot - vsazený tiket

Eurojackpot – vsazený tiket

Vezmete-li pro kontrolu tiket Eurojackpotu a pojedete očima od shora dolu, tak v jeho horní části naleznete logo Sazky, jako jejího provozovatele. Níže uvidíte název hry, kterou hrajete, tudíž Eurojackpot. Pokud jste si vsadili náhodným tipem, je tato informace uvedena hned pod názvem hry. V další řadě naleznete počet slosování (na kolik losovacích pátků bude váš tiket zařazený ve hře). Na konci řádku uvidíte datum, kdy se bude tiket účastnit eurojackpotového slosování.

Níže jsou očíslované řádky, za nimiž vždy naleznete vašich celkem 7 vsazených čísel (5 + 2). Kolik očíslovaných řádků naleznete na tiketu, ovlivňujete pouze vy, záleží totiž na tom, kolik jste vsadili sloupců. Maximum je 6 sloupců, každý po 60 Kč.

Pokud pojedete očima ještě níž, uvidíte název doplňkové hry Extra 6, její šestimístné číslo a označení ANO či NE podle toho, zda jste hru hrát chtěli či nikoliv. Pod šestimístným číslem naleznete částku, za kterou jste tiket Eurojackpotu vsadili. O řádek níž se nachází datum a přesný čas vsazení tiketu. V úplně spodní části naleznete číslo obstaravatelské licence a jeho QR kód.

Jestliže se někdy losují speciální věcné výhry Eurojackpotu, například Cesta kolem světa, losování automobilu a podobně, budete mít pod hrou Extra 6 tuto věcnou cenu zřetelně napsanou a pod ní několika číselný kód vztahující se právě k této věcné výhře.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kolik stojí Eurojackpot


Peníze

Peníze

Cena tiketu Eurojackpotu se liší podle počtu vsazených sloupců a také zda chcete hrát společně s Eurojackpotem i hru Extra 6. Dále pak podle toho kolika slosování se tiket zúčastní a podle případné systémové sázky.

Za jeden vsazený sloupec zaplatíte 60 Kč, za dva vsazené sloupce 120 Kč a takto se částka násobí až do 360 Kč v případě vsazení šesti sloupců. Hra Extra 6 stojí 40 korun, čímž se celková částka o to navýší. Plný tiket tedy stojí 400 Kč.

Poté už hraje roli jen to, kolik týdnů po sobě bude tiket ve slosování, tím pádem se bude jeho cena násobit. Dále už s cenou může hýbat jen případné systémové sázení, které v podstatě navyšuje počet sloupců na více jak 6 až do počtu 11 340 sloupců za 680 400 korun!

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Uhodnuto 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 …. čísel v Eurojackpotu, jaké pořadí jsem vyhrál?


Pojďme si ukázat, o jaké výherní pořadí se při kontrole tiketu Eurojackpotu jedná, když uhodnete některá z čísel.

Níže v tabulce vidíte uhodnutá čísla z 50 + uhodnutá čísla z 10

Uhodnuto 1 + 0 = žádná výhra

Uhodnuto 2 + 0 = žádná výhra

Uhodnuto 0 + 1 = žádná výhra

Uhodnuto 0 + 2 = žádná výhra

Uhodnuto 1 + 1 = žádná výhra

Uhodnuto 2 + 1 = 12. pořadí

Uhodnuto 1 + 2 = 11. pořadí

Uhodnuto 3 + 0 = 10. pořadí

Uhodnuto 3 + 1 = 9. pořadí

Uhodnuto 2 + 2 = 8. pořadí

Uhodnuto 3 + 2 = 7. pořadí

Uhodnuto 4 + 0 = 6. pořadí

Uhodnuto 4 + 1 = 5. pořadí

Uhodnuto 4 + 2 = 4. pořadí

Uhodnuto 5 + 0 = 3. pořadí

Uhodnuto 5 + 1 = 2. pořadí

Uhodnuto 5 + 2 = 1. pořadí

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jaké jsou průměrné výhry v Eurojackpotu a dokdy je lze vybrat?


Výhry z Eurojackpotu je možné vybrat do 365 dní od losování. Platnost Eurojackpot tiketu je tedy maximálně 1 rok.

Výherní pořadí Počet uhodnutých čísel Průměrné zaokrouhlené výhry
1. pořadí 5 + 2 944 000 000 Kč
2. pořadí 5 + 1 14 00 000 Kč
3. pořadí 5 2 800 000 Kč
4. pořadí 4 + 2 116 000 Kč
5. pořadí 4 + 1 6 500 Kč
6. pořadí 4 2 900 Kč
7. pořadí 3 + 2 1 600 Kč
8. pořadí 2 + 2 570 Kč
9. pořadí 3 + 1 500 Kč
10. pořadí 3 400 Kč
11. pořadí 1 + 2 280 Kč
12. pořadí 2 + 1 220 Kč

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jaká je pravděpodobnost výher v Eurojackpotu?


Pravděpodobnost uhádnout všech sedm čísel je velmi mizivá, avšak ne úplně nemožná.

Počet uhodnutých čísel Pravděpodobnost výhry
5 + 2 1 : 95 344 200 (0,00000104883 %)
5 + 1 1 : 5 959 013 (0,0000167813 %)
5 1 : 3 403 150 (0,00002938454 %)
4 + 2 1 : 423 752 (0,00023598708 %)
4 + 1 1 : 26 485 (0,0037757221 %)
4 1 : 15 134 (0,00660763843 %)
3 + 2 1 : 9 631 (0,01038313778 %)
2 + 2 1 : 672 (0,14880952381 %)
3 + 1 1 : 602 (0,16611295681 %)
3 1 : 344 (0,29069767441 %)
1 + 2 1 : 128 (0,78125 %)
2 + 1 1 : 42 (2,38095238095 %)

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Co je to doplňková hra Extra 6


Extra 6 - logo

Extra 6 – logo

Extra 6 je doplňková hra Eurojackpotu za 40 Kč. Provozovatelem Extra 6 je pouze Sazka, proto ji můžete hrát jen v České republice. Čísla ve hře Extra 6 si nevybíráte sami, ale jsou náhodným tipem vygenerovány počítačem anebo se používá sériové číslo tiketu. Extra 6 nemůžete hrát samostatně, lze si ji tedy vsadit pouze se hrou Eurojackpot.

Extra 6 se losuje jednou týdně v Sazce, stejně jako Eurojackpot, tudíž každý pátek večer. Při losování je připraveno 6 osudí s deseti míčky označenými čísly od 0 do 9, proto se čísla v šestimístném čísle mohou i několikrát opakovat.

Ve hře Extra 6 můžete vyhrát pevně dané částky ve výši až dva miliony! Záleží však na tom, kolik koncových čísel se shoduje s těmi výherními. Při pouhém posledním shodujícím se čísle lze vyhrát 120 Kč.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Výše výher v Extra 6


Výherní pořadí Uhodnutá čísla (zprava od konce) Pevná výše výhry
1. pořadí 6 2 000 000 Kč
2. pořadí 5 200 000 Kč
3. pořadí 4 20 000 Kč
4. pořadí 3 2 000 Kč
5. pořadí 2 200 Kč
6. pořadí 1 120 Kč

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Jaká je pravděpodobnost výher v Extra 6?


Počet uhodnutých čísel (zprava od konce) Pravděpodobnost výhry
6 1 : 1 000 000 (0,0001 %)
5 1 : 100 000 (0,001 %)
4 1 : 10 000 (0,01 %)
3 1 : 1 000 (0,1 %)
2 1 : 100 (1%)
1 1 : 10 (10%)

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Losování věcné ceny


Eurojackpot - Cesta kolem světa

Eurojackpot – Cesta kolem světa

I s loterií Eurojackpot je možné vyhrát některé věcné nebo doplňkové výhry. Jako poslední věcná cena bylo sedmdesát Cest kolem světa v hodnotě 500 000 Kč každá. Ceny se losují v Sazce, vyhrát je můžou tedy jen sázkaři v ČR. Hry se zúčastní automatický každý, kdo si vsadí alespoň jeden sloupec Eurojackpotu.

Vyhrát věcnou výhru můžete i se vsazením jednoho sloupce, pokud však vsadíte více sloupců, šance na výhru se zvyšuje. Každý sloupec má totiž svůj vlastní sedmimístný kód, který se poté losuje. Například u systémové sázky můžete hrát až se 45 kódy.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Nejvyšší výhry v Eurojackpotu


Eurojackpot - nejvyšší výhry

Eurojackpot – nejvyšší výhry

Nejvyšší možnou výhrou v Eurojackpotu je 90 miliónů eur, v přepočtu přibližně 2,5 miliardy korun. Není však nemožné takovouto sumu vyhrát, v roce 2015 ji dokonce vyhrál jeden Čech z Pardubického kraje, který den před losováním vsadil náhodná čísla na plné sázence za 400 Kč. Tehdy se jednalo o rekordně nejvyšší výhru v Eurojackpotu vůbec. Přesně to dělalo 2,466 miliardy Kč. Na dosažení této sumy nemusíte mít ani vyplněný plný tiket. K nejvyšší výhře v Eurojackpotu vám totiž stačí jen 1 sloupeček za 60 Kč.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Statistiky Eurojackpotu a nejčastěji losovaná čísla


Nejčastěji losovaná čísla Eurojackpotu:

Číslo 19 bylo doposud vylosováno 39krát

Čísla 7, 14 a 18 byla vylosována 35krát

Číslo 13 bylo doposud vylosováno 34krát

Četnost v minulosti vylosovaných čísel ale nemá žádný vliv na to, která čísla budou tažena příště. Statistika je tedy čistě pro zajímavost.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kde a jak zkontrolovat tiket a zjistit Eurojackpot výsledky


Sazka - terminál

Sazka – terminál

Svůj vsazený tiket Eurojackpotu si můžete zkontrolovat sami rovnou na těchto stránkách. Na tomto webu budou výsledky v jeho vrchní části vloženy pár minut po jejich zveřejnění a vy tak porovnáte výherní čísla a vaše čísla vsazená.

Ideální je, pokud si naši stránku 777cz.eu rovnou v počítači nebo na mobilu či tabletu přiřadíte mezi oblíbené. Dostanete se k nám případně i přes internetové vyhledávače, kdy zadáte “eurojackpot aktuální výsledky a výhry” nebo “eurojackpot výsledky kontrola tiketu”, případně jiné sousloví a přes nabízené výsledky hledání zvolíte náš web.

Další z několika možností je donést vsazený tiket kamkoliv, kde se nachází terminál Sazky. Tam tiket předáte obsluze, ta ho terminálem projede a zjistí, zda jste v Eurojackpotu vyhráli nějaké peníze či nikoliv.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Kdo je Henri z reklamy na Eurojackpot


Reklamy na nadnárodní loterijní hru Eurojackpot zná asi každý. Všichni si také hned vybaví muže, který vás láká na vsazení si šťastných čísel a vítá potencionální výherce do klubu miliardářů. O koho ale doopravdy jde? Je Henri vážně miliardář a vlastní letadlo či ostrov?

Eurojackpot - miliardář Henri

Eurojackpot – miliardář Henri

Sympatického a podle žen i sexy boháče Henriho hraje dvaačtyřicetiletý Johan van Vuuren pocházející z Jihoafrické republiky. Nyní se svou manželkou a jejich dvěma dětmi žije v Londýně ve Velké Británii. Johan se živí jako model a občasný reklamní herec. Můžete ho také spatřit v seriálech anebo v podřadnějších filmech. Snad proto byl vybrán, aby si pro českou reklamu na Eurojackpot zahrál Henriho z klubu miliardářů. Nikdo ho totiž v Čechách nezná, a proto byl ideální volbou.

A kde se reklamy s Henrim vůbec natáčely? Letiště, na kterém miliardář pilotuje své letadlo, naleznete v thajském Bangkoku. Malý ostrov s vodopádem Koh Samui, jenž si Henri koupil, můžete navštívit také v Thajsku. Pláže, po kterých se prochází, najdete zase v Dominikánské republice. Všechny reklamní spoty režíroval český režisér, scénárista, střihač a kameraman třicetiletý Tomáš Řehořek, který režíroval filmy jako Czech Made Man, Proměny anebo Signál.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Historie Eurojackpotu


Eurojackpot - historie

Eurojackpot – historie

Pojďme si povědět něco o historii loterie Eurojackpot. Víte třeba, jak vůbec Eurojackpot vznikl a kolik zemí se ho účastnilo v úplném startu? Anebo kdy se do hry přidala Česká republika? Pojďte se o hře Eurojackpot dozvědět více.

Nápad založit nejlepší mezinárodní loterii Eurojackpot vyšel na povrch v roce 2006, a to na popud hry Euromillions, kterou měl Eurojackpot překonat. Na prvním návrhu o vytvoření Eurojackpotu se podílelo celkem 6 evropských států – Dánsko, Finsko, Itálie, Německo, Nizozemsko a Slovinsko. O pět

let déle, v listopadu roku 2011, se všech 6 zemí sešlo v Amsterdamu, aby dokončily svůj nápad vyjednávání o založení loterie. Ihned po skončení konference se k doposud šesti státům přidalo ještě Estonsko.

Eurojackpot na sebe nenechal dlouho čekat, 17. března 2012 se začaly prodávat sázenky a 23. března 2012 proběhlo první slosování!

O tři měsíce později se do Eurojackpotu přidalo Španělsko a o sedm měsíců déle ještě Chorvatsko, Švédsko, Litva, Norsko, Island a Lotyšsko. Maďarsko a Česká republika se zapojily až o více než dva a půl roku od prvního losování, a to v říjnu roku 2014. Slovensko se přidalo ještě o další rok později.

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

 

Archiv tažených čísel Eurojackpotu za posledních 10 losování

 

3. 4. 2020 (pátek) ▼

27. 3. 2020 (pátek) ▼

20. 3. 2020 (pátek) ▼

Land Rover Discovery – 080-1088021185-202**

13. 3. 2020 (pátek) ▼

6. 3. 2020 (pátek) ▼

28. 2. 2020 (pátek) ▼

21. 2. 2020 (pátek) ▼

Land Rover Discovery – 052-0484652435-202**

14. 2. 2020 (pátek) ▼

7. 2. 2020 (pátek) ▼

31. 1. 2020 (pátek) ▼

 

 

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Eurojackpot a EXTRA 6 – výhry nad milion v roce 2020 (Česká republika)


3. 4. 2020 – Extra 6 – 2 000 000 Kč


20. 3. 2020 – 3. pořadí – 1 731 083 Kč


6. 3. 2020 – 3. pořadí – 6 787 638 Kč


31. 1. 2020 – 3. pořadí – 1 835 794 Kč


24. 1. 2020 – 3. pořadí – 2 114 851 Kč


17. 1. 2020 – 2. pořadí – 29 697 384 Kč


10. 1. 2020 – 2. pořadí – 26 222 932 Kč


Eurojackpot a EXTRA 6 – výhry nad milion v roce 2019 (Česká republika)


13. 12. 2019 – 2. pořadí – 15 489 891 Kč ➤ Extra 6 – 2 000 000 Kč


15. 11. 2019 – Extra 6 – 2 000 000 Kč


23. 8. 2019 – 2. pořadí – 24 203 331 Kč ➤ 3. pořadí – 5 022 069 Kč ➤ Extra 6 – 2 000 000 Kč


12. 7. 2019 – Extra 6 – 2 000 000 Kč


28. 6. 2019 – Extra 6 – 2 000 000 Kč


14. 6. 2019 – 1. pořadí – 1 411 860 488 Kč


10. 5. 2019 – 2. pořadí – 25 595 969 Kč ➤ 3. pořadí -1 706 712 Kč ➤ Extra 6 – 2 000 000 Kč


19. 4. 2019 – 3. pořadí – 2 057 974 Kč


22. 3. 2019 – 3. pořadí – 2 080 995 Kč


1. 3. 2019 – 2. pořadí – 11 678 372 Kč


22. 2. 2019 – Extra 6 – 2 000 000 Kč


2. 2. 2019 – 3. pořadí – 2 741 805 Kč


18. 1. 2019 – 1x Land Rover Discovery


 

 

 

 

Eurojackpot a EXTRA 6 – výhry nad milion v roce 2018 (Česká republika)


28. 12. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 3x Luxusní byt ➤ 4x Land Rover Discovery


21. 12. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Luxusní byt


14. 12. 2018 – EXTRA 6 – 2 000 000 Kč


16. 11. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Land Rover Discovery


19. 10. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Land Rover Discovery


21. 9. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Luxusní byt


17. 8. 2018 – Prémie Eurojackpotu – 1x Land Rover Discovery


15. 6. 2018 – 2. pořadí – 21 934 149 Kč


8. 6. 2018 – 3. pořadí – 2 481 241 Kč ➤ EXTRA 6 – 2 000 000 Kč


1. 6. 2018 – 3. pořadí – 2 362 714 Kč


18. 5. 2018 – 3. pořadí – 3 263 415 Kč


30. 3. 2018 – EXTRA 6 – 2 000 000 Kč


26. 1. 2018 – 2. pořadí – 38 418 425 Kč


19. 1. 2018 – 3. pořadí – 7 133 450 Kč


5. 1. 2018 – 3. pořadí – 2 045 432 Kč


 

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

Přehled všech pátečních losování Eurojackpotu pro rok 2020


Leden Únor Březen Duben Květen Červen
3. 1. 2020 7. 2. 2020 6. 3. 2020 3. 4. 2020 1. 5. 2020 5. 6. 2020
10. 1. 2020 14. 2. 2020 13. 3. 2020 10. 4. 2020 8. 5. 2020 12. 6. 2020
17. 1. 2020 21. 2. 2020 20. 3. 2020 17. 4. 2020 15. 5. 2020 19. 6. 2020
24. 1. 2020 28. 2. 2020 27. 3. 2020 24. 4. 2020 22. 5. 2020 26. 6. 2020
31. 1. 2020 29. 5. 2020
Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
3. 7. 2020 7. 8. 2020 4. 9. 2020 2. 10. 2020 6. 11. 2020 4. 12. 2020
10. 7. 2020 14. 8. 2020 11. 9. 2020 9. 10. 2020 13. 11. 2020 11. 12. 2020
17. 7. 2020 21. 8. 2020 18. 9. 2020 16. 10. 2020 20. 11. 2020 18. 12. 2020
24. 7. 2020 28. 8. 2020 25. 9. 2020 23. 10. 2020 27. 11. 2020 25. 12. 2020
31. 7. 2020 30. 10. 2020

Eurojackpot výsledky / Eurojackpot pravidla

EUROJACKPOT aktuální výsledky a výhry online
4.2 (83.08%) 39 hlasy
Summary
Review Date
Reviewed Item
Eurojackpot - aktuální výsledky
Author Rating
51star1star1star1star1star

73 komentáře

Chci napsat komentář

 1. kac

  Dobrý den, mám dotaz. Je mi jasné, že tahle možnost je téměř nemožná, ale jak se řeší výhra více lidí? Kdybych si dala svá vlastní čísla s někým stejná, ať už by ten dotyčný dával také svoje, nebo systémovou sázku a padlo by první pořadí?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   výhra se v takovém případě dělí rovným dílem mezi všechny sázející, kteří ji trefili.

   777cz.eu

 2. trava

  Dobrý večer, obracím se na Vás s prosbou. Na základě losování ze dne 15.2.2019 bylo zveřejněno číslo výhry auta Land Rover s uvedením – internet 14964441. Na sázence osmimístné číslo není, nebo v jakém místě ho mám hledat. Proč je uveden internet, jak tomu mám rozumět?Jsem absolutní začátečník, proto promiňte.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   internet znamená, že výhercem automobilu se stává hráč, který svůj tiket podal přes internet, čemuž odpovídá i 8místný kód o podání sázenky. Kód u papírového tiketu je k nalezení v jeho spodní části a obvykle mívá 18 míst.

   777cz.eu

 3. Algert

  U výhry nad 5.000.000,- Kč je v České republice povinnost přiznání na Finančním úřadu. Lze toto provést formou společnosti Sazka vyplněním příslušného formuláře při převzetí výhry ve společnosti Sazka? Protože pokud to budu muset učinit v malém městě i když okresním, tak je to, jako bych to vylepil na každém rohu.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   přiznání lze podat i elektronicky, je ale vždy vhodné se poradit s daňovým poradcem. Poradit může i Sazka.

   Užitečné jsou i tyto 2 články z Finanční správy a z iDnes:

   https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/pro-media/tiskove-zpravy/2016/osvobozene-prijmy-nad-5-milionu-se-musi-7227

   https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/danove-priznani-financni-sprava.A170710_213131_ekonomika_amu

   .

 4. Alena

  Dobrý den,
  prosím, zajímá mne kolik si může vyhrávající v den přihlášení “velké”výhry v Sazce a.s., připsat na svůj účet v bance peněz? Dále mne zajímá, jak se mohou podle Vás dělit peníze rovnoměrně mezi vyhrávající, když v ČR platí KČ(koruna) a jinde Euro? Proč nejsou tedy uvedeny výhry v Euro a čas kursu měny, kdy je akce provedena. Pro mne, jako sázejícího Eurojackpot jsou tyto věci nečitelné a beru to tak, že si Sazka a.s. dělá s penězi vyhrávajících, jak uzná za své.Děkuji za odpověď pro FÚ.
  Alena

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   celá výhra se po poradě výherce se Sazkou připíše na jeden anebo rozdělí na více bankovních účtů, podle toho, kdy a jak si výherce přeje.
   Výhra, která se dělí mezi více hráčů, se pro české hráče převede v den výhry z euro na Kč aktuálním kurzem České národní banky.
   Sazka, stejně jako jakákoliv jiná loterijní společnost, má zisk 50 % z uzavřených sázek, proto se není třeba obávat, že by chtěla ještě vydělávat na kurzových rozdílech.
   V případě platby za tiket Eurojackpotu se naopak v ČR bere vyšší kurz 30 Kč za euro. Tím platí Češi za sloupeček sice více (z důvodu pokrytí možných výkyvů kurzu, který je často jen 25 až 27 Kč), ale právě jen Češi mají z kurzového rozdílu (většího zisku Sazky) hrazeny občasné doplňkové hry jako Cesty kolem světa po 500 000 Kč, byt za 13 milionů v Praze atd atd.

   777cz.eu

 5. Alena

  Dobrý den,
  děkuji za pro mne od Vás Sazka a.s.jasnou odpověď a budu se snažit si ji ověřit v podobě “VELKÉ” výhry ! ! !
  S pozdravem a na viděnou při výhře co nejdřív.
  Alena

 6. Algert

  Dobrý den, nechápu proč vymyšlíte takové doplňkové hry jako např. Cesty kolem světa, byt v Praze za 13.000.000,- Kč, či vozidlo v ceně přes milion apod.. Z mého vlastního hlediska a i z okolí vím, že o tyto ceny nikdo nestojí ( tedy většina sázejících) a raději by uvítali peníze a s nimi možnost si naložit, jak sami uznájí za vhodné, proto také sázejí. Na co mně moravákovi z východu bude např. být v Praze za 13 milionů, když rodinu i práci mám na Moravě, velká města nemám rád a Pražáky, už vůbec ne, a rozhodně nehodlám bydlet v okolí betonových, či asfaltových ploch s přemírou vozidel a znečištěného ovzduší a výparů s vozidel! Nebo cesta kolem světa, když nerad cestuji, dovolenou si nemohu čerpat jak chci a navíc to nemohu skloubit s dovolenou dalších členů domácnosti a zvlášť dnes když je to obzvlášť nebezpečné, nebo k čemu mi bude, tak drahé vozidlo, když jsem si před měsícem koupil úplně nové dle mých představ a možnosti, které mi bohatě vyhovuje a jsem s ním nadmíru spokojen? Proč v těchto rádoby doplňkových hrách, které si platí sázející, jak sami uvádíte, díky vašemu přemrštěnému kurzu Kč na Euro, raději neposkytnete výherci možnost převzít místo bytu, přímo oněch 13 milionů Kč? Za to si totiž koupím na Moravě rodinný dům i s velkým pozemkem a kompletním vybavením dle svých představ. Kdežto při výhře bytu v Praze, který mi je k ničemu , musím platit např. nájem, inkaso apod. a prodat jej mohu pouze s tím, že státu za to zase odvedu daň ! Anebo dejte výherci možnost vybrat si třeba nemovitost v jeho požadované lokalitě za oněch uvedených 13 milionů. Mnoho výherců by vám určitě za tuto možnost bylo vděčnějších. A velice nerad bych od vás slyšel odpověď, že jako sázející jsem povinnen seznámit se podmínkami a pokud se mi to nelíbí, že nemusím sázet! Protože sázím, abych vyhrál peníze, když budu chtít vyhrát věcnou výhru, půjdu hrát tombolu.

  1. 777cz.eu

   Dobry den,

   misto vyhry doplnkove hry si ve vetsine pripadu muzete vzit financni hotovost, cili 13 milionu namisto bytu, 500 000 Kc namisto cesty kolem sveta atd.

   777cz.eu

   1. Algert

    Děkuji za odpověď. Pokud ale vím v minulostí tato možnost nebyla a výhra se prodávala hodně pod cenou.

 7. Petr

  Dobrý den.
  Nemohu ve výsledcích najít výherní čísla bytu z 21. 06.
  Můžete prosím uvést?
  Děkuji.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   opraveno, už je tam najdete.

   777cz.eu

 8. jaroslav

  můžu na jeden vsazený sloupek vyhrát první pořadí

  1. 777cz.eu

   Dobrý den, v Eurojackpotu ano..

 9. smazky

  Doufame ze dnes vyhrajeme. Radibychom aspon 5dni nespali. Dekujeme

  1. 777cz.eu

   Doufáme, že to vyšlo..

   777cz.eu

 10. veipem

  Dobrý den. Zajímalo by mne, jak je to se zdaněním výher v roce 2020. Kolik % z výher se bude platit?
  Děkuji za odpověď.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   od 1.1.2020 se daní výhry nad 1 milion Kč, a to 15 %. Daň neodvádí výherce, ale loterijní společnost. Pokud tak vyhrajete například 1 500 000 Kč, dostanete vyplaceno pouze 85 % výhry.

   Pakliže bude výhra rovný 1 milion, naplatí se nic. Pokud přesáhne jen o 1 Kč, zaplatí se 15 %, tedy z milionu 150 000 Kč a vy dostanete 850 000 Kč a pár haléřů.

   Více nižších výher se pro zdanění nesčítá. Musí tedy jít o více jak 1 milionovou výhru na 1 tiketu a z jedné jediné hry.

   777cz.eu

 11. Algert

  Dobry den, mohu jako občan ČR podat tiket Eurojackpotu v jiném státu, např. v Polsku a poté tam i případnou výhru vyzvednout a vyhnout se tak zaplacení 15% daně ?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   ano, tiket Eurojackpotu si osobně vsadit můžete. Jakoukoliv výhru si ale musíte vyzvednout v té dané zemi, přičemž se na vás vztahují případné místní zákony zdanění.

   Pokud byste si chtěl jako občan ČR vsadit online u zahraničního provozovatele, pak to na základě loterijního zákona z roku 2017 možné je jen u těch společností, které mají licenci českého ministerstva financí. Na provoz Eurojackpotu má ale v ČR licenci jen Sazka, čili přeshraniční online sázka by byla nelegální.

   777cz.eu

 12. Algert

  Viz výše. Znamená to, že jako občan ČR, pracující v Polsku si musím jezdit sázet Eurojackpot vždy do ČR? Píšete, že “Na provoz Eurojackpotu má ale v ČR licenci jen Sazka, čili přeshraniční online sázka by byla nelegální.” V Polsku má na to zase licenci jiná společnost, proč jako občan člen Evropské unie jsem v tomto omezován a znevýhodňován?
  Proč milionáři a miliardáři, občané ČR mohou zakládat firmy mimo území ČR v jiných státech a odvádět daně těmto státům a nikoliv do ČR a je to legální, ale kdyby si prostý občan v rámci EU vsadil jinde, již se dopouští protiprávního jednán, dle vas zřejmě daňovému úniku?
  Je mi jasné, že vy toto neovlivníte, stejně jako nesmyslnou 15% daň z výhry jen proto, aby se alespon částečně zaplnila státní pokladna.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   původně to bylo myšleno a jen nepřesně napsáno: “Pokud byste si chtěl jako občan ČR vsadit (–z ČR–) online u zahraničního provozovatele… V takovém případě by to bylo nelegální.

   Nicméně pokud přímo v Polsku pracujete, pak by situace mohla být (ne však že určitě bude) jiná. Jsou hráči, kteří se kvůli hraní a sázení přes internet dokonce přestěhovali do zahraničí. Je potřeba ale vzít v úvahu, že online sázky lze uskutečňovat i v zahraničí legálně v případě, že se řádně u dané společnosti zaregistrujete. To mimo jiné znamená předložit průkaz totožnosti, bankovní účet atd..

   Cizinec žijící v ČR pak musí, aby zde mohl hrát online, předložit povolení k pobytu v ČR.

   Čili záleží na dalších okolnostech, jak to s prací v Polsku máte a jaké jsou podmínky místního provozovatele. Každopádně je potřeba si vše důkladně zjistit. Nikdo po vás pravděpodobně nepůjde, dokud však nevyhrajete velkou částku. Pak by se mohlo kontrolovat ledacos, například IP adresa počítače, ze kterého jste uzavřel sázku, aby se zjistilo, z jaké země jste tak učinil. Taktéž pozor v případě, že byste chtěl pro zahraniční sázku využívat český bankovní účet.

   Varovným může být případ z USA, kdy sázkovka nechtěla (nemohla) vyplatit výhru právě z důvodu, že hra proběhla ze státu, kde je online hraní nelegální, přestože registrace a výhra byla v “legálním státu”.

   Takže závěrem. Teoreticky to možné je, všechno si ale pořádně zjistěte a nedejte jen na rady nesprávně informovaných úředníků. Ideálně se zeptat písemně ministerstva financí ČR, včetně případného dodanění. Pravděpodobně byste ve finále o výhru nepřišel, protože zodpovědnost za nelegální online hraní českých hráčů v EU jde především za provozovatelem (hráč totiž nemůže vždy mít dostatek informací o tom, zda má daná společnost správnou licenci či nikoliv), za ty starosti při milionové výhře v Eurojackpotu to ale nestojí a dost možná byste takovou “nelegální” výhru musel stejnak ještě v ČR dodanit..

   777cz.eu

 13. Algert

  Dekuji za odpověď, je velice vyčerpávající.

 14. Mirka

  Jak to, že Finsko, země s cca 5 a půl miliony obyvatel skoro vždy vyhraje jednu z 3. prvních výher ? Stačí si projít rok 2019. Je to už do očí bíjící, navíc, když se losuje ve Finsku.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   přečtěte si tento článek a bude vám to jasné:
   Sázení je ve Finsku vlasteneckou povinností. Závislí jsou lidé i státní rozpočet
   https://plus.rozhlas.cz/sazeni-je-ve-finsku-vlasteneckou-povinnosti-zavisli-jsou-lide-i-statni-rozpocet-8093329

   777cz.eu

   1. Mirka

    Tento článek jsem četla ještě před komentářem. Dle článků se v ČR prosází v loterijních hrách více, než ve Finsku.
    A zarážející je právě to, že je závislý i finský státní rozpočet.

 15. Mirka

  ……. Jen v roce 2017 vydělalo sázení Finům miliardu eur, která byla poctivě přerozdělena. hmmm ?????
  Herní automaty nemají s Eurojackpotem nic společného.
  Každý fínský výherce svými nákupy zvyšuje finskou ekonomiku. Co k tomu dodat.

 16. Karel

  Kde si mohu vyzvednout výhru, kde tu menší a kde tu větší?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   Eurojackpot – kde, jak a do kdy vyzvednout výhry: https://777cz.eu/eurojackpot-kde-jak-a-do-kdy-vyzvednout-vyhry/

   777cz.eu

 17. Algert

  Dobrý den, zajímala by mne výše výhry v 1. pořadí. Dne 27.3.2920 bylo možno vyhrát 2 miliardy a 447 milionů Kč. Po losování tohoto dne se výhra v prvním pořadí zvýšila na 2 miliardy 457 milionů Kč. Připadá mi to velice divné, aby došlo k navýšení pouze k 10 milionů Kč při množství vkladů, které každý týden v rámci hry Eurojackpot probíhá. Zvláště když klesl kurz Kč vůči Euru.
  Dále uvádíte, nejnižší možnou výhru 270 milionů Kč, ale při navýšení kurzu Kč vůči Euru uvádíte částku nižší v případě výhry, což je velice zavádějící.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   výhra v eurojackpotu je minimálně 10 milionů eur a maximálně 90 milionů eur. Na koruny se převádí v daný den podle kurzu ČNB. Pokud nikdo maximum 90 milionů eur nevyhraje, převádí se zbytek do výher 2. pořadí.

   777cz.eu

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru