«

»

2,3 miliardy v Eurojackpotu si rozdělilo 5 výherců

Ilustrační foto: pexels.com

Kolik v Eurojackpotu tentokrát vyhráli Češi?

Hlavní výhra Eurojackpotu nepadla několik měsíců, což byl hlavní důvod, proč se vyšplhala až na maximum a přesáhla 2,3 miliardy korun. Není divu, že se o takovou život měnící hromadu peněz pokoušeli i ti, kteří mnohdy ani nesází anebo jen občasně za pár korun. Přestože je šance na výhru prvního pořadí v Eurojackpotu zanedbatelná (asi 1 ku 95 milionům), jisté je, že jednou padne, což se také v pátek 16. listopadu stalo.

Šťastným výhercem 2,3 miliard se ale nestal jediný sázející, bylo jich totiž 5, kteří se o výhru ještě museli podělit. Každý tak v přepočtu získal bez mála půl miliardy korun, přesně 467 730 000 Kč. Tato suma putovala 2x do Německa, 1x do Španělska, 1x do Finska a 1x do Itálie. V některém z případů by se půlmiliardová výhra mohla ještě rozdělit mezi více sázejících, pokud byl tiket podán skupinou hráčů, kteří se kvůli zvýšení šance na výhru pokoušeli trefit jackpot společně, což bývá dosti časté například právě ve Finsku.

V onen páteční den 16. 11. se rozdávaly velké peníze také ve 2. pořadí Eurojackpotu, a to 6x rovných 100 milionů korun. 3x je získalo Německo a po 1x Finsko, Itálie a Norsko. Milionové bylo i 3. pořadí, z něhož si 10 sázejících z různých koutů Evropy připsalo po 3,2 milionech. Na 4 hráče v ČR se usmálo až 4. pořadí ohodnocené na 128 220 korun. Jeden z českých sázkařů ale díky doplňkové hře získal milionový automobil Land Rover Discovery.

Trefený jackpot se snížil o více jak 2 miliardy, i tak je stále dostatečně vysoký, když tento pátek 23. 11. se v Eurojackpotu bude hrát o 271 milionů korun, k jejichž šanci na výhru vám stačí vsadit 1 sloupec za 60 Kč.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru