«

»

25 let sází stejná čísla, teď vyhrál skoro 8 miliard

Foto: Youtube CBS New York

Nakonec se přeci jen dočkal..

Trpělivost růže přináší. Toto přísloví přesně sedí na Američana Roberta Baileyho (67) z New Yorku, kterému trpělivost, místo pomyslných růži, přinesla výhru v přepočtu za 7,8 miliard korun. Robert už totiž 25 let sází v loterii Powerball jedno a totéž šestičíslí, jež mu onehdy poradil jeden z jeho příbuzných.

Slosování, v němž jackpot činil 687,6 milionů dolarů (v přepočtu přes 15,6 miliard korun), probíhalo 26. října a Robert nebyl jediný výherce takto vysoké částky. O jackpot se totiž musel podělit s ženou z Iowy, která uhádla tatáž čísla co on. Hlavní výhru si proto výherci rozdělí na dva díly. Každý z nich tedy vyhrál sumu činící zhruba 343,8 milionů dolarů (v přepočtu přes 7,8 miliard korun).

Po zjištění výhry na internetu se muž snažil zůstat v klidu, myšlenka výhry ho ale stejně nenechala celou noc spát. Robert se rozhodl, že si nechá svůj výherní podíl vyplatit naráz, a to i přesto, že po odečtení daní a všech poplatků mu bude vyplaceno “jen“ 125,4 milionu dolarů (v přepočtu přes 2,8 miliard korun). Ačkoliv svou pohádkou výhru už získal, sázet své šťastné šestičíslí přestat nehodlá.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru