«

»

25 let sází stejná čísla, teď vyhrál skoro 8 miliard

Foto: Youtube CBS New York

Nakonec se přeci jen dočkal..

Trpělivost růže přináší. Toto přísloví přesně sedí na Američana Roberta Baileyho (67) z New Yorku, kterému trpělivost, místo pomyslných růži, přinesla výhru v přepočtu za 7,8 miliard korun. Robert už totiž 25 let sází v loterii Powerball jedno a totéž šestičíslí, jež mu onehdy poradil jeden z jeho příbuzných.

Slosování, v němž jackpot činil 687,6 milionů dolarů (v přepočtu přes 15,6 miliard korun), probíhalo 26. října a Robert nebyl jediný výherce takto vysoké částky. O jackpot se totiž musel podělit s ženou z Iowy, která uhádla tatáž čísla co on. Hlavní výhru si proto výherci rozdělí na dva díly. Každý z nich tedy vyhrál sumu činící zhruba 343,8 milionů dolarů (v přepočtu přes 7,8 miliard korun).

Po zjištění výhry na internetu se muž snažil zůstat v klidu, myšlenka výhry ho ale stejně nenechala celou noc spát. Robert se rozhodl, že si nechá svůj výherní podíl vyplatit naráz, a to i přesto, že po odečtení daní a všech poplatků mu bude vyplaceno “jen“ 125,4 milionu dolarů (v přepočtu přes 2,8 miliard korun). Ačkoliv svou pohádkou výhru už získal, sázet své šťastné šestičíslí přestat nehodlá.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru