«

»

A kolik to bude stát vás, když zapomenete zalít kytky?

Foto: pixabay

Vyhrát čtvrt milionu ve hře Šťastných 10 je docela reálné, když vám budou přát čísla. Každý by takovou výhru utratil po svém. Mark Lashmar z Colchesteru v anglickém hrabství Essex by za takovou částku mohl například zdvojnásobit svou sbírku vzácných pokojových rostlin. Ta má nyní třistatisícovou hodnotu. Možná by za tuto sumu přikoupil spíše prostory pro tyto květiny. Ve sbírce jich má asi 250 kusů, o květiny se dobře stará a ty rostou…

Návod, jak zabít nudu v období lockdownu

Mark se svými pokojovými rostlinami na internetu nejen chlubí, nýbrž i poskytuje inspiraci těm, kteří neví, jak se zaměstnat v období nudy. Vzácné květiny začal IT technik sbírat právě v období lockdownu, kdy byla většina činností zakázána. Původně si Mark pořídil jen několik vzácných rostlinek, později ho však vášeň pro netradiční pokojové rostliny naplno pohltila. Zatímco někdo se snaží peníze rozmnožit ve Šťastných 10, Mark zhodnocuje své peníze starostlivou péčí o pokojovky. Za celou svou sbírku utratil v přepočtu přes 100 tisíc korun, ale tím, jak květiny rostou a případně některou i rozmnoží, se celková hodnota sbírky vyšplhala téměř na trojnásobek. Zatím nejdražší květinou v jeho sbírce je rostlina s názvem Anthurium Luxurian z Ekvádoru, která ho stála téměř 15 tisíc korun. I tyto menší částky vám mohou přinést výherní výsledky Šťastných 10.

Jeho vášeň ho uvěznila doma

Paradoxně se stalo to, že zatímco chtěl Mark se svým novým koníčkem uniknout z vězení, které nastolila koronavirová pandemie, svou vášní pro pokojovky se ještě více uvěznil doma. Jak říká, péče o vzácné květiny ho baví, je ale velice nákladná i časově náročná… Není to však nic, co by vás mělo od krásného koníčku odradit. Z výhry ve Šťastných 10 byste si mohli spolu se vzácnou zelení zaplatit i profesionálního zahradníka. Museli byste mu však zaplatit opravdu dobře, aby vám během vaší dovolené nezmizel spolu s okrasnými rostlinami.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru