«

»

Američan vyhrál 1,8 miliardový jackpot

Foto: pixabay

Za obří jackpot koupí domy svým dětem a vnoučatům

Američan Phillip Chippewa (54) žijící ve městě Suttons Bay před několika dny vyhrál obří jackpot loterie Powerball ve výši 80 000 000 $ (v přepočtu cca 1,84 miliardy korun). To je pořádný ranec peněz, stále ale ne tolik, co vyhrál jeden Čech v Eurojackpotu. Jeho vsazená čísla se shodovala se všemi těmi vylosovanými, kterými byly 1, 9, 22, 36, 68 a Powerball číslem 22.

Chippewa si tiket došel vsadit do oblíbené prodejny Barrels & Barrels. Dělá to pokaždé, když jackpot dosáhne obřích čísel, a kvůli zvýšení šancí na výhru si vyplnil rovnou čtyři sloupce. Tikety si poté schoval ve svém kamionu a zapomněl na ně. Připomněla mu je až jeho švagrová den po slosování, když mu volala a informovala ho o tom, že někdo vyhrál obří jackpot.

Běžel tedy ihned do kamionu a okamžitě uviděl, že se stal vítězem. Jeho žena Dawn s jejich synem mu ale nevěřili a mysleli si, že si z nich jen utahuje. Syn si proto zjistil výherní čísla na internetu, a zatímco je nahlas diktoval, Dawn s Phillipem je kontrolovali na tiketu.

Manželé ihned věděli, co s tolika penězi udělají. Mají totiž 7 dětí a 21 vnoučat, takže se s nimi samozřejmě rozdělí a koupí jim nové domy. Phillip nehodlá dělat s penězi radost jen své rodině, ale i sobě, a proto si chce koupit nový automobil a motocykl.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru