«

»

Americkému kovboji se díky výhře splnil dětský sen

Foto: pexels

Obrovská výhra je zbavila dluhů, kvůli kterým málem prodali ranč

Američan Neal Wanless (33) z Jižní Dakoty toužil jako malý chlapec po tom, že z něj bude kovboj, který bude na svém koni prohánět stáda krav na pastvinách a bude v poklidu žít na svém ranči se svou rodinou. Když bylo Nealovi ale třiadvacet let, jeho rodina se dostala do velmi tíživé finanční situace, jež je málem donutila svůj ranč prodat. Rozhodl se proto prodávat železo, aby měl alespoň nějaké své peníze.

A právě z peněz za prodej železa se rozhodl vsadit si tiket u jedné z nejznámějších amerických loterií. Na sázence vyplnil jeden sloupec vlastními čísly, která se skládala z dnů a měsíců narození členů rodiny, a ten vsadil rovnou na pět slosování dopředu. První tři losování Neal nevyhrál vůbec nic. To čtvrté mu ale přineslo štěstí, jelikož se stal vítězem hlavní ceny, tedy jackpotu, jež činil 232 100 000 dolarů (v přepočtu 5,1 miliardy korun).

Že se stal milionářem, zjistil při snídani den po slosování, kdy zapnul počítač, aby zkontroloval tažená čísla. Když uviděl čísla, kterými před několika dny vyplnil sázenku, na monitoru počítače, byl v naprostém šoku. Chvíli na ně jen mlčky hleděl a poté pošeptal, že vyhráli. Vzápětí se s výhrou pochlubil rodičům. Ještě ten den zavolali do loterijní společnosti, aby se domluvili na vyplacení výhry.

Právě tento den spadl rodině Wanlessových kámen ze srdce, jelikož už je nemusely tížit nezaplacené složenky a žádné dluhy. Za část výhry si nejprve na svůj ranč pořídili bagr a spravili ploty kolem jejich pastvin. Nealovi se díky této obrovské výhře splnil dlouholetý sen. Nyní může opravdu jezdit po svém ranči na koni a neřešit žádné problémy.

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru