«

»

Americký senior vyhrál nejvyšší jackpot Severní Karolíny

Foto: pexels

Při zkontrolování tiketu si zprvu myslel, že vyhrál jen několik desítek tisíc dolarů

Šestašedesátiletý senior Charles W. Jackson pocházející z městečka Cumberland County v Severní Karolíně vyhrál v americké státní loterijní hře Powerball obří jackpot činící 344,6 milionů dolarů (v přepočtu více než 7,8 miliardy korun), což je nová nejvyšší vyhraná částka ve státě Severní Karolína.

Jackson sází už dva roky dvě nejznámější americké loterie s vidinou obrovské výhry a následujícího zjednodušení života. Jeho sen se nyní splnil, jak ale změní svůj život a život své rodiny zatím nemá úplně promyšlené.

Čerstvý milionář na vsazený tiket zprvu úplně zapomněl. Zkontroloval ho proto až třetí den po slosování. Při zběžné kontrole si nevšiml, že správně tipl všechna čísla, a proto si nejprve myslel, že vyhrál pouze 50 tisíc dolarů. Až o několik chvil déle si tiket prohlédl lépe a zjistil, že se stal výhercem jackpotu.

Pro výhru si senior jel do společnosti loterie, kde mu byl předán symbolický šek. Výherce měl dvě možnosti, jak si ji nechá vyplatit. První z nich byla několikaletým paušálem anebo si ji nechat vyplatit celou naráz. To mu ale bude vyhraná částka zdaněna a jemu tak zbude “pouhých“ 223,3 milionů dolarů (v přepočtu 5 miliard korun). Výherce se rozhodl pro druhou možnost, a proto se stal majitelem 5 miliard korun.

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru