«

»

Ani majitel obchůdku, kde se prodal tiket na rekordní výhru v Powerballu, nepřišel zkrátka

Foto: pexels

Zatímco výherce rekordní částky 2,04 miliardy dolarů, která padla v úterý 8. listopadu, se o ni ještě nepřihlásil, majitel obchodu, ve kterém se tiket prodal, už v ruce drží šek na 1 milion dolarů. V Americe totiž bývá zvykem, že výhru nezískává jen sázkař, který do hry poslal šťastnou kombinaci čísel, nýbrž i provozovna, ve které se tiket prodal. Oním majitelem kalifornské samoobsluhy je Joe Chahayed. Jelikož mu je už 75 let, po obdržení výhry by klidně mohl podnik přenechat svému synovi, který mu v něm občas vypomáhá a odejít do důchodu. Avšak k tomu ho ani velká výhra nedonutí. A co vy? Svedla by vás výhra v Korunce k předčasnému nicnedělání?

Majitel obchodu, který obsloužil dosud neznámého výherce, si může gratulovat

Majitel obchůdku v Altadeně v Kalifornii Joe Chahayed si může gratulovat k velké výhře, aniž by on sám do hry poslal nějaká svá čísla. Může za to zákon amerických loterií, který přisuzuje nárok na odměnu nejen sázkařům, nýbrž i prodejním místům, která výherní losy a tikety prodají. A to je důvod, proč je bankovní účet pětasedmdesátiletého muže o jeden milion dolarů (přes 23 milionů korun) bohatší. Také výherní výsledky Korunky by vám mohly přihrát nějaké ty miliony.

Majitel obchůdku, kterého místní oslovují křestním jménem a mají ho ve velké oblibě, říká, že dosud prodal losy a tikety maximálně ve výši 9000 dolarů (přes 211 tisíc korun), a proto jemu i jeho rodině nedávná rekordní výhra doslova vyrazila dech. Usuzuje také, že se s největší pravděpodobností jedná o někoho z komunity a takovému člověku výhru ze srdce přeje.

On sám, aniž by sázel, je teď za vodou. Do důchodu se však nechystá, protože si svůj den bez každodenního šrumu v jeho obchodě zkrátka nedovede představit. Z výhry každopádně zaopatří svou rodinu a také se pokusí vypomoct lidem, kteří k němu pravidelně chodí nakupovat. I oni se totiž podle něj nějakým způsobem zasloužili o to, že mohl prodat tiket na historicky nejvyšší výhru v Powerballu. A jak se sázky do Korunky zapíší do vaší historie?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru