«

»

Ani po výhře v loterii vás vášeň pro chov slepic nemusí opustit

Foto: pixabay

Až se na vás usměje štěstí ve Šťastných 10 či jiné loterii, můžete ochutnávat míchaná vajíčka z celého světa. Nebo můžete raději zůstat doma, kde chov vašich slepiček, který může být vaším největším koníčkem, rozšíříte o zajímavé a po výhře ve Šťastných 10 i nejdražší plemena drůbeže. Za cemanskou slepici, která je typická pro Indonésii, můžete klidně zaplatit přes 100 tisíc korun.

Cemanská slepice je velmi vzácná kvůli hyperpigmentaci, která způsobuje její černou barvu

Pokud už teď milujete chov slepic, posunou vás výherní výsledky Šťastných 10 na jiný level. Svůj chov můžete rozšířit o nové a pro Česko netradiční druhy. Velmi netypickou slepicí je cemanská slepice z Indonésie, která má kvůli vzácnému genu černou barvu. Černé je nejen její peří, ale i oči, zobák, hřebínek, nohy, dokonce její maso a vnitřní orgány. A hádáte správně, že netypická bude i její cena. Jedná se o bojové a nosné plemeno a jedna slepice vás v Indonésii, kde je rozšířená, vyjde klidně na v přepočtu 8 až 11 tisíc korun. Ceny však mohou jít ještě výš a klidně se mohou vyšplhat na částku v přepočtu přes 100 tisíc korun. Je to bezesporu nejdražší slepice na světě. Její cenu nahoru vystřeluje hlavně fakt, že je tato slepice velmi náročná na chov. Její kuřata se líhnou celá holá, a proto jsou velice náchylná na chlad a pro chov potřebují zvláštní podmínky. Také úmrtnost tohoto plemene slepic je příliš vysoká. Možná vás bude zajímat, že cemanská slepice, kterou lze od roku 2010 sehnat také v Česku, snese jen 80 vajec ročně, což je oproti běžné slepici, která může snést až 300 vajec ročně, opravdu rozdíl.

Výjimečné slepičky potřebují výjimečný kurník

A pro výjimečné slepičky můžete po výhře ve Šťastných 10 pořídit i výjimečný kurník. Na opravdu specializované kurníky podle vašich představ se zaměřuje americká firma Cutest Coops. Její doposud nejdražší kurník stál čtvrt milionu. Měl vzhled horské chaty a slepičky se v něm mají nejspíš jako v ráji. Jó jako milionář můžete luxus pětihvězdičkového hotelu dopřát i vaší drůbeži!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru