«

»

Aniž by vyhráli v loterii, koupili si vlastní ostrov a založili mikronárod

Foto: pixabay

Koupě ostrova dnes už není ničím výjimečným, akorát na ni potřebujete více peněz než na stavbu domu. O nějaké hypotéce přitom nemůže být ani řeč, protože banky na toto obvykle neslyší. Potom nezbývá, než vyhrát ve Šťastných 10, nebo uspořádat veřejnou sbírku a doufat, že vám na to přispějí podobní blázni, jako jste vy sami. Přátelé Gareth Johnson a Marshall Mayer využili tu druhou možnost a nyní v Belize vlastní ostrůvek Coffee Caye o rozloze asi 4850 metrů čtverečních!

Až vyhrajete v loterii, můžete mít svou vlastní zemičku

Výherní výsledky Šťastných 10 vás mohou vzít na každičký kout světa. Také vám pomůžou vybudovat vlastní zemi, budete-li chtít. Koupit soukromý ostrov pro soukromé radovánky je totiž jedna věc, vytvořit z něj zemi s vlastním názvem, vlajkou a hymnou, je věc druhá. Podobné komunity existují po celém světě, je to například Christiánie v Kodani nebo Užupis ve Vilniusu… co nevidět může vzniknout mikronárod Islandie v Belize. Alespoň nadšenci Gareth Johnson a Marshall Mayer o to usilují. A co vy uděláte s výhrou ve Šťastných 10? Že byste si také koupili ostrov?

Přitom nápad nevzešel z nečekané výhry v loterii. Tito dva mladíci jsou důkazem toho, že sny se mají plnit. No a pokud vám výhra ve Šťastných 10 či v jiné loterii nepřeje, nezbývá než uspořádat sbírku. Tu založili už v roce 2018 pod názvem  Let’s Buy an Island. O rok později už měli na účtu přes 250 tisíc dolarů (to je v přepočtu 5,6 milionu korun).

Peníze by byly a ostrov taky…

Peníze se našly a ostrov existuje taky. Teď už jen zbývá posunout myšlenku mikronároda do finále. Gareth Johnson a Marshall Mayer mají s ostrovem velké plány. Prodali už asi stovku podílů, přitom zájem mají investoři z celého světa. Zároveň však tito dobrodruzi přiznávají, že i když ve vlastní ostrov doufali, nikdy reálně nevěřili, že se jim to opravdu podaří. Jsou tak důkazem toho, že sny se dějí i bez nutnosti výhry v loterii.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru