«

»

Až budete miliardář, můžete z ničeho budovat město v poušti

Foto: pixabay

S miliony na účtu jde mnoho věcí podstatně snáz. S miliardami je to pak hračka. Obáváme se však, že k postavení futuristického města v poušti v Nevadě by vám ani výhra v Eurojackpotu nestačila. K takovým plánům musíte patřit k nejbohatším lidem světa jako Jeffrey Berns. Ten v roce 2018 představil svůj projekt, a to vybudovat v poušti chytré město budoucnosti, ve kterém se bude platit kryptoměnou a které bude fungovat na způsob blockchainu (distribuovaná databáze). Město už existuje na papíře, základní kámen by se měl položit v roce 2022. Ani s miliardami na účtu a s řadou investorů v zádech to však není tak úplně jednoduché.

Budete chtít bydlet ve městě budoucnosti?

Jak jsme už říkali, Eurojackpot výherní výsledky k výstavbě města budoucnosti stačit nebudou. Výhra v Eurojackpotu vám ale může umožnit do již hotového města se nastěhovat. Plány jsou velké, v pouštním městě mají vzniknout školy, kanceláře, zábavní zóny i obyčejné domy a byty pro jeho obyvatele. Město budoucnosti nabídne úplně jiný způsob života. Bude plné inovací, bude mít vlastní vládu i vlastní úřední systém, který bude fungovat převážně díky chytré databázi zvané blockchain. Město bude využívat energii ze slunce a vůbec všechno v něm bude inovativní. Platit se v něm bude kryptoměnou. Město bude sousedit s pozemky velkých firem, jako jsou Apple, Google nebo Tesla.

Jeffrey Berns

I maximální možná výhra v Eurojackpotu – 2,5 miliardy korun, by byla pro Jeffreyho Bernse jako pár drobných. Jeho výhrou v loterii byl nákup a následný prodej kryptoměny ethereum, který z něho udělal miliardáře. Dříve měl dobře rozjetou kariéru právníka, teprve však s kryptoměnou narazil na zlatou žílu. Ta ho vynesla mezi nejbohatší lidi světa. A protože v tom umí chodit, může mít velké plány. O těch si my ostatní smrtelníci můžeme nechat jenom zdát.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru