«

»

Až budete za vodou, možná kvůli vám také rozeberou nějakou tu historickou stavbu…

Foto: pixabay

Po výhře ve Sportce si můžete začít užívat úplně jiný život. Bude-li stát výhra za to, možná, že i historické stavby světa se kvůli vám pohnou, respektive rozeberou. Alespoň kvůli Bezosově jachtě tak tomu je. Kvůli tomu, že je jachta příliš velká, rozebrat se musí historický most v Rotterdamu.

Nová Bezosova jachta nepropluje pod historickým mostem z roku 1878

Miliardář a zakladatel Amazonu se ve velmi brzké době může těšit na svou novou jachtu za 430 milionů eur (10,4 miliardy korun). Aby se s ní však nehoupal jen na hladině přístavních vod, bude se muset pohnout z historickým mostem Koningshavenbrug z roku 1878. Protože se jachta staví v loděnicích v Alblasserdamu, průplav pod tímto mostem je jedinou cestou, jak se dostat na širé moře. V praxi to znamená, že aby jachta pod mostem proplula, bude se muset rozebrat jeho střední část. Jó výherní výsledky Sportky pohnou se vším, třeba i s historickým mostem!

Nizozemská radnice udělila pro Bezosovu jachtu výjimku

O rozebrání mostu požádala sama loděnice, která má Bezosovu jachtu na starosti. Po projednání příslušná radnice s demontáží mostu souhlasila, a to díky tomu, že práce na této jachtě poskytla místním spoustu pracovních příležitostí. Tak to vypadá, že Bezos bude mít zelenou a podívá se dál než jen do přístavu. A kterou stavbou pohnete vy, po tom, co trefíte výhru ve Sportce?

Kdybyste si však mysleli, že se Bezos své nové jachty už nemůže dočkat, nejspíš budete na omylu. Není jeho první jachtou a čekání na ni si krátí například lety do vesmíru a dalšími svými miliardářskými aktivitami. Určitě tedy zoufale neodškrtává dny, kdy se se svou novou kráskou uvidí.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru