«

»

Až trefíte jackpot, můžete investovat do Pokémon kartiček…

Foto: pixabay

Až trefíte jackpot Eurojackpotu, budete mít dost na to, abyste miliony utráceli za Pokémon kartičky. Že je vaše děti sbíraly také? Jedna jediná cenná kartička s motivem Pikachu se loni v aukci vydražila za více než 5 milionů korun.

Pouze 39 kusů takových kartiček

Aby věc byla sběratelsky atraktivní, musí mít většinou zvláštní původ nebo je dostupná pouze v omezeném množství. Kartička Pikachu Illustrator splňuje obojí. Jedná se o kartičku, kterých se vyrobilo jen 39 kusů. Vyrobené byly v roce 1998 a nebyly určené pro běžný prodej. Autor Pikachu kartičky vytvořil pro potřeby ilustrátorské soutěže, kterou pořádala společnost Coro Coro Comics. Ta je rozdala finalistům. Aktuálně se ví už jen o 10 dalších kartičkách z této série, které si však jejich majitelé střeží jako oko v hlavě. Výherní výsledky Eurojackpotu vám možná pomohou ukořistit podobnou cennost někde na aukci. Sem tam se v aukci cenná Pokémon kartička totiž objeví. V roce 2019 za stejnou kartičku bohatý kupec zaplatil v přepočtu asi 4,6 milionu korun. Při představě, že si lze za podobnou částku koupit dům a jiné luxusní věci, se běžnému smrtelníkovi točí hlava. Po tučné výhře v Eurojackpotu vás však podobné cenovky mohou nechat v klidu.

Další cenné Pokémon karty

S Eurojackpot výhrou v kapse můžete pokukovat i po jiných cenných kartách. Je jich totiž celá řada. Například karta Tropical Mega Battle Card, která vznikla v roce 1999 pro Trainer Event na Hawaii. Cena jedné karty má asi 5 000 dolarů (to je něco přes 100 tisíc korun). Karta Trophy Pikachu Trainer  No. 1 patří k těm, které získávali hráči za vítězství v Pokémon kartách v těch největších utkáních. Zobrazuje postavičku Pikachu s vítězným pohárem a ve světě existují už jen čtyři exempláře. Cena jedné této karty se odhaduje na 70 tisíc dolarů (téměř 1,5 milionu korun).

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru