«

»

Až trefíte jackpot, můžete investovat do Pokémon kartiček…

Foto: pixabay

Až trefíte jackpot Eurojackpotu, budete mít dost na to, abyste miliony utráceli za Pokémon kartičky. Že je vaše děti sbíraly také? Jedna jediná cenná kartička s motivem Pikachu se loni v aukci vydražila za více než 5 milionů korun.

Pouze 39 kusů takových kartiček

Aby věc byla sběratelsky atraktivní, musí mít většinou zvláštní původ nebo je dostupná pouze v omezeném množství. Kartička Pikachu Illustrator splňuje obojí. Jedná se o kartičku, kterých se vyrobilo jen 39 kusů. Vyrobené byly v roce 1998 a nebyly určené pro běžný prodej. Autor Pikachu kartičky vytvořil pro potřeby ilustrátorské soutěže, kterou pořádala společnost Coro Coro Comics. Ta je rozdala finalistům. Aktuálně se ví už jen o 10 dalších kartičkách z této série, které si však jejich majitelé střeží jako oko v hlavě. Výherní výsledky Eurojackpotu vám možná pomohou ukořistit podobnou cennost někde na aukci. Sem tam se v aukci cenná Pokémon kartička totiž objeví. V roce 2019 za stejnou kartičku bohatý kupec zaplatil v přepočtu asi 4,6 milionu korun. Při představě, že si lze za podobnou částku koupit dům a jiné luxusní věci, se běžnému smrtelníkovi točí hlava. Po tučné výhře v Eurojackpotu vás však podobné cenovky mohou nechat v klidu.

Další cenné Pokémon karty

S Eurojackpot výhrou v kapse můžete pokukovat i po jiných cenných kartách. Je jich totiž celá řada. Například karta Tropical Mega Battle Card, která vznikla v roce 1999 pro Trainer Event na Hawaii. Cena jedné karty má asi 5 000 dolarů (to je něco přes 100 tisíc korun). Karta Trophy Pikachu Trainer  No. 1 patří k těm, které získávali hráči za vítězství v Pokémon kartách v těch největších utkáních. Zobrazuje postavičku Pikachu s vítězným pohárem a ve světě existují už jen čtyři exempláře. Cena jedné této karty se odhaduje na 70 tisíc dolarů (téměř 1,5 milionu korun).

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru