«

»

Až vyhrajete v loterii, může vám v obýváku na stěně viset devadesátikilová lebka tyrannosaura za pouhých 141 milionů

Ilustrační foto: pixabay

Celkem podprůměrnou dražbu má za sebou newyorská aukční síň Sotheby´s, která v pátek 9. prosince dražila devadesátikilovou lebku tyrannosaura. Ta byla nalezena na soukromém pozemku v Jižní Dakotě a co se jejího stavu týče, je považována za jednu z nejcelistvějších nalezených lebek dinosaura. I proto pořadatelé čekali od dražby více. Počítali s tím, že by se tenhle kousek mohl prodat klidně i za 20 milionů dolarů. Lebka se však prodala za pouhých 6,1 milionu dolarů (tedy v přepočtu za 141 milionů korun). No nejspíš ne každý chce mít doma kosti už dávno vyhynulých zvířat. Ostatně jako výherce Sportky si na ně do muzea můžete chodit takřka denně.

Za lebku tyrannosaura chtěli zkásnout velký balík

Sportka výherní výsledky vám umožní nakupovat to, na co byste dříve ani nepomysleli. A proto pokud bude vaše dítko ve škole zrovna probírat dinosaury, klidně se můžete před ostatními rodiči blýsknout tím, že mu domů pořídíte skutečný exemplář. Co na tom, že za vzácné kosti zaplatíte desítky milionů…

I přesto, že jsou muzea a odborníci aukcemi dinosauřích pozůstatků rozzuřeni, protože jsou toho názoru, že tak vzácné nálezy patří do muzea, 9. prosince se v NewYorku konala další dražba. Dražila se devadesát kilo vážící lebka tyrannosaura. Pořadatelé doufali, že za ni utrží 15 až 20 milionů dolarů. Proto se není čemu divit, že byli konečným výsledkem trošku popuzeni. Maximum, které byli zájemci ochotni nabídnout, se zastavilo na částce 6,1 milionu dolarů (v přepočtu 141 milionů korun). Lebka tak celkem „za levno” putovala do soukromé sbírky. Vzhledem k odhadům ji může později majitel prodat za mnohem více. Koneckonců o tyto věci zájem je, o čemž svědčí letní dražba dinousauří kostry druhu Deinonychus antirrhopus, která se prodala za 12 milionů dolarů. V roce 2020 podobná dražba, tentokrát však kostry Tyrannosaura rexe vynesla přes 30 milionů dolarů. Ne vždy je ale takové posvícení, že jo! A do jakých kostí investujete vy, až trefíte superjackpot Sportky?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru