«

»

Bizarní nákupy milionářů

Foto: pixabay

Utvrzujete sebe i okolí, že pokud trefíte výherní výsledky Sportky nebo Eurojackpotu, vaše nákupní návyky se příliš nezmění? A co když už teď jsou poněkud na hranici? Jestli jdete do obchodu za účelem toho, že koupíte jen to nejnutnější či jen to, co je na seznamu a vracíte se se spoustou jiných věcí, které vám mezitím padly do oka, zpozorněte. Protože zatímco teď vám váš rozpočet dovolí rozšoupnout maximálně pár tisícovek, po výhře ve Sportce vám na účtence mohou lítat milióny.

Socha zajíce za dvě miliardy

Zejména ženy někdy přepadne obrovská chuť zvelebit dům nějakým novým kusem nábytku, obrazem, novými závěsy… nebo třeba sochou. A znáte ženy. Když jim něco padne do oka, na cenovku už zkrátka nehledí. Výherkyně Eurojackpotu by si pak mohla dovolit na aukci koupit i metrovou sochu zajíce z ušlechtilé oceli od amerického výtvarníka Jeffa Koonse, kterou nazval obyčejně „zajíc”. Zhruba před rokem byla přesně taková socha vydražena v New Yorku za asi dvě miliardy korun.

Nejdražší vana na světě za více než 300 miliónů

A nemusí jít přímo o něco nepraktického. Vezměte si takovou vanu. I tučná výhra ve Sportce by vám umožnila koupit si tu nejdražší na světě. Tou je prozatím ta od společnosti Kaijo nesoucí název Velká královna. Tato vana je posetá drahými kameny a minerály, kterým výrobci vany připisují blahodárné účinky Země a celého vesmíru. V Dubaji byla tato vana vydražena za více než 300 miliónů korun.

Holící strojek za ani ne dva milióny

Pokud si myslíte, že soše zajíce byste při nákupech odolali a vaně s drahokamy stejně tak, co říkáte na holící strojek, který se nikdy, nikdy, ale opravdu nikdy neztupí? Alespoň tohle tvrdí jeho výrobce Bright Light Ventures z Oregonu, který v minulosti přišel na trh s asi 99 holícími strojky z vzácného iridia a čepelí ze safíru, jejichž ostří je asi pětitisíckrát tenčí, než je lidský vlas.

A v porovnání s vanou či sochou zajíce ušetříte. Tento holící strojek stojí ani ne dva milióny, a proto ani nemusíte vyhrát Eurojackpot. Úplně postačí, když uhodnete výherní výsledky Šťastných 10.

Nákupní horečce může podlehnout kde kdo. I ten, který má na svém bankovním účtu poslední kačky. Abyste po výhře ve Sportce nerozfofrovali celé jmění, doporučujeme hned na začátku převést značnou sumu peněz na spořící účty, na které se budete moci dostat až za několik let. Mezitím si užijete zbytek výhry, srovnáte si své priority… potom peníze na spořáku jako když najdete!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru