«

»

Blázen, nebo taktik?

Foto: pixabay

Američan Darrin N. asi před dvěma lety vyhrál v loterii Lucky For Life doživotní rentu ve výši 25 tisíc dolarů ročně (to je v přepočtu něco přes 530 tisíc korun za rok). Vzhledem k tomu, že mu v době výhry bylo padesát let a průměrná délka života v jeho zemi dosahuje 79 let, mohl se těšit na pravidelnou tučnou výplatu po dobu skoro třiceti let (v případě, že by se takového věku dožil). Výherci se však renta nelíbila z toho důvodu, že na peníze nechtěl čekat. A proto se dobrovolně připravil o velkou část z nich. Mimochodem renta, tedy pravidelné vyplácení peněžité částky, je velmi oblíbenou variantou výhry v loterii. Ve své době ji v rámci svých Českých pátků nabízela také loterie Eurojackpot.

Nechal si peníze vyplatit najednou

Spousta výherců Sportky nebo Eurojackpotu sice bude namítat, že s výhrou se vám zatemní před očima… Ale udělat takovou botu, že se dobrovolně připravíte o velkou sumu peněz, to se jen tak nevidí.

Co se tedy stalo? Darrin N. nechtěl na peníze čekat, a proto místo renty zvolil okamžité vyplacení výhry. To má však háček v tom, že je výhra o dost nižší. Namísto 16 milionů, které mu mohla loterijní společnost do jeho osmdesáti let vyplatit, dostal pouhých 6 milionů. Svou zbrklostí se tedy připravil o cca deset milionů. Otázkou však zůstává, jestli přece jen neudělal dobře. Je to blázen nebo taktik? Jak dlouho byste na rozkouskované výherní výsledky Eurojackpotu čekali vy?

Nelze odhadnout, jak dlouho budeme žít

Protože odhadnout délku svého života je stejně těžké a nemožné, jako si předpovědět výhru ve Sportce, možná Darrin N. dobře věděl, co dělá. Místo postupného a nejistého vyplacení výhry si několik milionů mohl užít podle libosti. Koneckonců je zbytečné počítat, o kolik milionů mohl či nemohl přijít, protože ani sníženou částku – 6 mega na chodníku během procházky určitě nenajdete. Ve finále je proto Darrin N. vítěz tak jako tak.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru