«

»

Brali byste výhru v loterii vyplacenou v drobných mincích ušpiněných od oleje?

Foto: pixabay

Představte si, že by vaše výhra ve Sportce nebo v Eurojackpotu byla podmíněna pouze tím, že byste ji museli vzít pouze v korunách a dvoukorunách ušpiněných od oleje. Brali byste ji? Vzhledem k tomu, že šťastná čísla Sportky nevychází každý pátek, by takovými penězi pohrdal jen málokdo. A navíc, když budete milionáři, budete mít čas své miliony v korunách srovnávat do úhledných komínků od rána do večera. A prostory na ně, ty taky nebudou problém. Postupně byste mohli mince čistit a odnášet do banky. Tomu my říkáme legální praní špinavých peněz! A proč o tom mluvíme? Inspiroval nás případ Andrease Flatena z Georgie, kterému zaměstnavatel poslal poslední výplatu (v přepočtu asi 20 tisíc korun) právě ve formě drobných mincí ušpiněných od oleje.

Poslední výplata jako výhra v loterii?

Získat svou poslední výplatu, na kterou máte nárok, a kterou vám zaměstnavatel nechce poslat, to se může někdy podobat udolávání výherních výsledků Sportky. Své o tom ví Andreas Flaten, který o svou poslední výplatu bojoval dlouhé měsíce. Flaten pracoval v autoservisu, z něho však kvůli nevyhovujícím pracovním podmínkám a ohodnocení odešel už loni na podzim. Stále měl ale nárok na svou odpracovanou poslední výplatu, tu mu však zaměstnavatel nechtěl vyplatit. Flaten se o výplatu opakovaně upomínal, došlo to tak daleko, že zkontaktoval i potřebné úřady. Nic se ale nedělo a zdálo se, že i vyhrát ve Sportce by bylo snazší. Nakonec se k němu výplata dostala, i když v úplně jiné formě, než očekával. Mstivý zaměstnavatel Flatenovi před dveře jeho domu dotáhl nádobu, ve které byly drobné mince ušpiněné od oleje. U hromady peněz nechyběl ani výplatní lístek a na něm naškrábaná nadávka.

Flaten označil gesto za dětinské

Flaten, kterému se způsob předání nijak zvlášť nezamlouval, označil gesto svého bývalého zaměstnavatele za dětinské. Výplatu ale převzal, protože v Georgii neexistuje žádný zákon, který by toto označoval za nelegální. Očistit mince od oleje dá práci a zabere nějaký ten čas. Flaten se svou přítelkyní to však berou s humorem. Příběh zveřejnili, aby poukázali na nekalé praktiky některých zaměstnavatelů. Čištění mincí však berou jako výzvu. V hromadě peněz dokonce našli už pár vzácných kousků, které si schovají do své sbírky. Možná že jim časem mince se vzácným ražením vynesou víc než výhra v loterii.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru