«

»

Buddhista rozdává miliony vyhrané v pokeru

Foto: pexels

15 milionů poputuje na charitu

Scott Wellenbach (67) pocházející z Kanady je buddhista a hráč pokeru v jednom. Jelikož se buddhismus s hraním pokeru o peníze neslučuje, musel Scott přijít s nějakým řešením, a to s takovým, že vyhrané peníze rozdá. Díky rozdávání výher dostal přezdívku “hrdina lidu“.

Scott hraje poker od svého mládí, vážněji se mu ale věnuje od roku 2010, kdy v jedné z her získal cestu do Las Vegas. Jeho nejvyšší vyhranná částka do minulého týdne činila přes 70 tisíc dolarů (v přepočtu přes 1,5 milionu korun).

Během turnaje, jenž se uskutečnil minulý týden na Bahamách v PokerStars Caribbean Adventure, skončil na třetím místě, které mu přineslo přes 670 tisíc dolarů (v přepočtu přes 15 milionů korun). I tuto výhru Scott daruje charitě. Většinou peníze věnuje buddhistickým charitám a Lékařům bez hranic.

3/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru