«

»

Budete se umět o výhru v loterii rozdělit?

Foto: pixabay

Loterijní hry, jako je Sportka nebo Eurojackpot, jsou zajímavé svými rostoucími jackpoty, kterými sázkařům zvedají hladinu adrenalinu. Hráč samozřejmě doufá v trefení výherních výsledků. Když se to podaří, musí se pak umět k výhře postavit. A nejen to. V případech, kdy stejné výherní výsledky Sportky tipovalo dva a více dalších hráčů, se bude muset výherce umět o výhru i rozdělit. Což o to, už jako malé děti nás rodiče učili vlastnosti nebýt lakomý a rozdělit se… horší je to v případech, kdy po rozdělení každému výherci zbude už jen částka pro pláč. To se nikdo k rozdělování příliš nemá. Naštěstí se tohle neděje často a sázkaři mohou být v klidu.

Až příliš mnoho dělení

Když už jsme u toho dělení, důležité je poznamenat, že rozdělit se o světový rekordní jackpot v hodnotě 38 miliard (který padl v Americe) jen se dvěma dalšími výherci, nemusí být tak špatné. Každý si tehdy z americké loterijní hry Powerball odnesl přes 12 miliard, což rozhodně není prohra. Výše výhry a počet výherců je u dělení rozhodující.

Mnohem horší scénář napsaly výherní výsledky loterie 133 sázkařům v Anglii, kteří v roce 1995 tipovali čísla 7, 17, 23, 32, 38 a 42. Původní jackpot v přepočtu asi půl miliardy korun se tak porcoval na neuvěřitelných 133 dílů… a tak každému výherci zbylo něco přes 3,5 miliónu korun. Ty ale taky nejsou k zahození, viďte. Loterijní společnost se tehdy pídila po důvodu tak neuvěřitelné náhody a přišlo se na to, že konkrétní čísla byla vytisknuta v nějakém časopise… který v tu dobu přečetlo nejspíš 133 sázkařů, kteří neměli své vlastní tipy na čísla.

V Anglii dokonce v minulosti padla i čísla 1, 2, 3, 4, 5 a 6… i přes bizarnost a malou pravděpodobnost tuto kombinaci vsadilo přes 10 000 sázkařů. Z původního tučného jackpotu si tito sázkaři odnesli každý jeden díl své výhry, který činil bídných asi 12 000 korun.

A proto opakovaně apelujeme na to, abyste sázeli originální čísla

Sázkaře může uklidnit skutečnost, že tyto případy jsou opravdu raritní. Přesto vás chceme upozornit, ať sázíte pokud možno originální a netradiční číselné kombinace, v nichž hlavní roli může hrát vaše šťastné datum.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru