«

»

Byl bez peněz, přesto mu bankomat vyplatil 25 milionů!

Foto: pexels

Poblázněný bankomat z něj udělal boháče

Dan Saunders je obyčejný muž z Austrálie, kterému se stala neuvěřitelná věc. V roce 2011 mu totiž bankomat na výběr peněz dával peníze bez omezení. Dan takto vybral za zhruba 4 měsíce neuvěřitelných 1,6 milionů australských dolarů (v přepočtu přes 25 milionů korun). Jak je toto možné?

Australan si šel nejprve do bankomatu ve městě Wangaratta vybrat 200 australských dolarů. Na svém běžném účtu neměl ale dostatečnou sumu, a proto si částku převedl z kreditní karty. Bankomat mu peníze vydal a oznámil, že transakce byla zrušena. Dan se nad touto informací vůbec nepozastavil. Když si šel ale peníze vybrat podruhé se stejným postupem, tak se výběr opět neukázal na jeho bankovním výpisu. Ani následující výběry se na výpisu neukazovaly.

Nejdříve peníze utrácel za značkové zboží, luxus a dokonce i za výlet s kamarády, za který zaplatil 90 tisíc australských dolarů (v přepočtu přes 1,4 milionů korun). Po několika týdnech už tímto způsobem vybral desítky milionů korun. Po tak dlouhé době, co takto získával a utrácel peníze, byl překvapený, že se o to nikdo nezajímá.

Nakonec se ke všemu sám přiznal bance a byl proto obviněn z nelegálního získávání peněz. Soud mu udělil pokutu ve výši 250 tisíců australských dolarů (v přepočtu 4 miliony korun) a 1 rok za mřížemi. Dnes je Dan opět na svobodě a pracuje v restauraci jako dříve.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru