«

»

Část několikamilionové výhry hodlá darovat charitě

Foto: pixabay

Modlí se, aby vydělával více peněz a mohl tak více pomáhat

Kodjo Ayewonou se před časem z africké země Togo přestěhoval do Ameriky, kde se před několika dny stal milionářem. V jedné z tamních číselných loterií totiž správně uhádl pět z šesti tažených čísel a vyhrál tak 1 000 000 dolarů (v přepočtu zhruba 22,5 milionů korun).

Když si byl svou výhru vyzvedávat v loterijní společnosti v Roseville, Minnesota, tak se ho zaměstnanci zeptali, co s výhrou udělá. Ihned jim odpověděl, že si chce pořídit Jeep. S tolika penězi má ale Kodjo i další plány. Část peněz hodlá poslat nadaci Ebenezer Charity Foundation, jež sám založil, a která zajišťuje přístup čisté vody lidem v Africe.

Nový multimilionář se nechal slyšet, že se modlí, aby mohl vydělat co nejvíce peněz a pomoci tak více lidem. Prozradil, že v minulém roce jeho nadace přinesla spousty oblečení a jídla lidem v táboře Hiawatha. Do budoucna prý mají v plánu v Africe vykopat několik studen na vodu a chtějí pomoci s výchovou sirotků v Togu.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru