«

»

Částku přesahující 14 miliard korun si rozdělili dva výherci

Foto: megamillions.com

Po výhře peněz se oba sázkaři stáhli do ústraní

Jackpot Eurojackpotu k dnešnímu dni činí 2,342 miliardy korun, což je bez pár drobných nejvyšší možná výhra, která jde v Česku vyhrát. V Americe je tomu ale jinak, jelikož tam jackpoty loterií přesahují v přepočtu i desítky miliard. Například jackpot z druhé nejoblíbenější americké loterie Mega Millions přesáhla částku 14,5 miliardy korun nejednou. Vítězem takovýchto obřích částek je Ira Curry a Stevenem Tranem, kteří oba dva při jednom losování trefili první místo, a tak si výhru museli rozdělit.

Ira Curry

Ira Curry (úvodní foto) je jedna z výherců, jež před lety (prosinec 2013) vyhrála jackpot loterie Mega Millions ve výší 648 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 14,5 miliard korun). Žena se rozhodla, že si svůj podíl nechá vyplatit celý naráz a ne postupně po menších částkách. Po vyplacení vyhraných peněz se Ira i se svou rodinou začala skrývat. Od té doby je rodina zavřena před větší veřejností.

Steve Tran

Steve Tran je druhý výherce jackpotu 648 milionů dolarů. Jeho podíl, stejně jako Iry, činil 324 milionů dolarů (v přepočtu asi 7,25 miliard korun). Po zjištění výhry Steve okamžitě zavolal svému šéfovi, že ten den, zítra ani dny následující nepřijde do práce. Muž si vybral podobný život jako Ira, jelikož se po výhře také schoval před veřejností do ústraní.

4.7/5 - (4 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru