«

»

Částky podobné výhře v loterii mohou spadnout do klína podvodníkům

Foto: pixabay

Výhra ve Sportce je jedna věc, udržet si výhru na svém bankovním účtu, je věc druhá. Že to někdy může být pekelně těžké, o tom svědčí případy žen (ale i mužů), které pro lásku obětují svůj bankovní účet a dokonce celý svůj majetek.

Množí se případy podvodů na internetu

Kdyby na „zahoření láskou” padla jen případná výhra ve Sportce, nebylo by to tak tragické. Bohužel se množí případy žen (stává se to však i mužům), které jsou pro lásku ochotné obětovat své celoživotní úspory nebo si dokonce vzít půjčku či prodat rodinný majetek. Téměř čtvrt milionu korun (tedy částku podobající se výherním výsledkům Sportky) vylákal podvodník od ženy z Jesenicka (65), když ji ošálil historkou o své nemocné dceři. Podvodník se vydával za amerického vojáka a se ženou navázal bližší vztah. Pak na ni vytáhl historku, že je jeho dcera těžce nemocná a on nemá finance na její léčbu. Jednotlivé případy se od sebe moc neliší. Téměř vždy se jedná o americké vojáky, ropné magnáty či lékaře, kteří mají údajně problém dostat se za dotyčnou, která jeho řečičkám uvěřila.

Tato žena však není jediná, koho napálili. Například až 2 miliony korun vylákal podvodník od ženy ze Znojemska. Sliboval jí společný život, místo něj však ženě zbyly oči pro pláč. S mužem se žena spojila přes internet a ten ji okouzlil svým pochopením a zdvořilým jednáním. Tvrdil, že je z Blízkého východu a moc rád by za ní přijel, ale… nemá peníze nebo ho zaměstnavatel nepustí a potřebuje mu tedy vyplatit za sebe peníze.

Policie před podvodníky varuje

Kolikrát nepomůže ani varování samotné banky, že transakce, kterou chce dotyčný provést, je podezřelá. To se stalo pro změnu jiné ženě, která na pokyn podvodníka provedla platbu. Banka ji však neodeslala, naopak ženu upozornila na to, že se jedná o podezřelou platbu. Když to žena napsala svému nápadníkovi, uklidnil ji, že nejspíš jen zadala špatné údaje a dal jí jiné číslo účtu. Na něj už pak platbu odeslala. Teprve když se své lásky nedočkala, došlo jí, že byla podvedena.

I takhle může skončit výhra ve Sportce a nejen ta, nýbrž i vaše celoživotní úspory.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru