«

»

Celkem 12 kolegů společně vyhrálo přes 3 miliony korun

Foto : depositphotos

Po šesti letech se na ně usmálo štěstí

V Americe nemusí sázet jen jedinec. Tiket si tam totiž mohou vsadit i několika členné skupiny. Šance na výhru je stejná a je jedno, jestli si tiket koupí muž, žena nebo skupina. Výhra před nedávnem čekala na celkem 12 kolegů, kteří společně pracují ve zdravotnictví. Ti vyhráli v loterii Powerball 150 000 dolarů (v přepočtu přes 3,4 milionu korun), které si mezi sebou rozdělili.

Dvanáctičlenná skupina společně takto nehrála poprvé, dělají to pravidelně už dlouhých šest let. Laurie Ellsworth, členka skupiny a zdravotnice, od každého vždy vybere tři dolary a jde loterii vsadit. Stejný postup byl i u výherního tiketu. Laurie vybrala peníze a šla ho podat. O tři dny déle, kdy kontrolovala vsazená čísla s těmi taženými, byla v šoku a radostí začala křičet. Nejprve si však myslela, že vyhráli jen 30 000 dolarů (v přepočtu více než 650 000 korun).

Tiket dala pro jistotu na překontrolování svému kolegovi Willu Cottonovi a ten jí milionovou výhru potvrdil. Společně následně zavolali do sídla loterie, odkud je jeden ze zaměstnanců ujistil, že milionovou výhru skutečně získali. Ihned rozeslali informace o výhře zbylým kolegům. Spousta z nich jim ale nechtěla vůbec věřit, mysleli si totiž, že jen žertují.

Po odečtení veškerých daní dostane celkem jedenáct výherců částku činící 8 840 dolarů (v přepočtu cca 200 tisíc korun). Jediné Laurie bude vyplaceno za její práci s výběrem, sázením a následným kontrolám, o trochu víc, a to 8 883 dolarů.

Každý z výherců má s penězi různé plány. Někteří za ně hodlají zaplatit půjčky, jiní je chtějí investovat, další si je uloží do banky nebo založí fondy dětem na vysokou. Jeden má dokonce v plánu si pořídit nový kajak.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru