«

»

Česká společnost Festka pracuje na kole ze skla za pět milionů korun

Foto: pixabay

Možná, že až trefíte Sportku, na obyčejné kolo jen tak nesednete. Vlastnit můžete to ze skla a za pět milionů, na kterém aktuálně pracuje úspěšná česká společnost Festka.

Kolo, na kterém nejspíš jezdit nebudete, i když to jeho konstrukce dovoluje

Výherní výsledky Sportky vás mohou přivést na myšlenku vlastnit jedno z nejdražších jízdních kol. Potom doporučujeme zamířit do společnosti Festka, která sídlí ve Vinohradech, a která vám zhotoví kolo přesně podle vašich představ. Recenze si můžete vyžádat od celebrity, jakou je Orlando Bloom. I on má kolo z Vinohrad.

Ani Festka neunikla krizi. Kvůli válce na Ukrajině společnosti chybí řada komponentů. Například malý proužek z karbonu dováželi z Ruska a teď za něj hledají náhradu. Protože firma nedokáže růst objemově, zaměřila se na velké ryby. Ačkoliv Festka už v minulosti pracovala na kolech za miliony, kolo ze skla za pět milionů korun bude nejdražší v její historii. Vzhledem k tomu, že takto drahých kol nemusí firma vyrobit hodně, aby dosáhla potřebného zisku, pokouší se takto uživit svůj tým. Ten se skládá nejen z techniků, nýbrž i z umělců. Po výhře ve Sportce můžete stát frontu na jízdní kola u Festky také vy.

Kolo ze zlata či z porcelánu… Festka s tím nemá problém

Festka má zákazníky po celém světě. Není divu, vyrábí totiž unikáty. Háček je v tom, že abyste jejich kolo vlastnili, musíte napřed vyhrát ve Sportce. Pro obchodníka s porcelánem z Bangkoku vytvořila porcelánové kolo v přepočtu za 800 tisíc korun. Jednalo se o model Spectre Porcelain a pyšnilo se mimo jiné ruční malbou s prvky zlata od ilustrátora Michala Bačáka. Jiný podnikatel z Koreje si u Festky objednal kolo za v přepočtu milion a půl. Že byste se spokojili s něčím levnějším? Není problém. I po výhře ve Sportce můžete ušetřit tím, že se vykašlete na porcelán, zlato a jiné luxusní materiály a spokojíte se s průměrným kolem od Festky za několik desítek až stovek tisíc korun.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru