«

»

Chcete si koupit kytaru Kurta Cobaina? Tak si připravte desítky milionů korun

Ilustrační foto: pixabay

Už 20. května se bude v New Yorku v aukci na Times Square v Hard Rock Café dražit kytara ikony Kurta Cobaina, který na ni hrál v klipu Smells Like Teen Spirit. Je jasné, že výhra ve Šťastných 10 by přišla vhod, protože vás tento kousek vyjde minimálně na dva miliony dolarů (téměř 50 milionů korun). Ale vzhledem k tomu, že se jedná jen o vyvolávací cenu, můžete si být jisti, že se konečná částka vyšplhá ještě výše. To je ale u kytar Kurta Cobaina naprosto normální.

Hudební nástroj jako investice

Nejen zlato či nemovitosti, ale také hudební nástroj může být skvělou investicí. Až vám tedy výherní výsledky Šťastných 10 přihrají miliony, můžete se zúčastnit dražby kytary Kurta Cobaina. Je jasné, že o žádné drobné zde nepůjde. Vyvolávací cena kytary Fender Mustang je stanovena na dva miliony dolarů (to je téměř 50 milionů korun). Jedná se však o cenu vyvolávací a podle zkušeností z předchozích let je jasné, že nakonec může být tato hranice až několikanásobně překonána. Když se totiž v roce 2020 dražila jiná kytara Kurta Cobaina, konkrétně kytara Martin D18E, na kterou v roce 1993 Cobain zahrál akustický koncert, převýšila se její vyvolávací cena až šestinásobně.

Za kytaru lze utratit celé jmění

Výhra ve Šťastných 10 vám může leccos pořídit. A třeba se bude jednat o takové věci, o kterých byste nikdy předtím nesnili. To se vám pak může doma „válet” kytara za 143 milionů korun. V přepočtu právě tolik v roce 2020 za kytaru zaplatil šéf australské firmy na zvukovou techniku Peter Freedman. Je to právě ta kytara, která svou výslednou cenou velmi překvapila, protože se od vyvolávací ceny zvedla až šestinásobně.

O Kurtu Cobainovi, který zemřel v roce 1994, je známo, že vlastnil spoustu kytar a spoustu z nich na svých koncertech rozbil. Sám dokonce spolupracoval na vývoji hybridního modelu kytary Fender Kurt Cobain Jag-Stang, která je dodnes k sehnání. Levná ale taky nebude a výhra ve Šťastných 10 by vám nákup určitě usnadnila.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru