«

»

Chorobné sázení může vést až k sebevraždě!

Foto: depositphotos

Známá přísloví mluví o tom, že „risk je zisk” nebo ”kdo nic neriskuje, nic nezíská”, přesto byste se ve světě hazardu měli řídit spíše podle pořekadla „hlava v oblacích, nohy na zemi”. Můžete mít hlavu v oblacích díky myšlenkám na případnou mega výhru ve Sportce. Nohama však musíte stát pevně na zemi a vědět, kolik si můžete dovolit vsadit. Bezhlavé sázení v zajetí závislosti totiž může vést nejen k dluhům a exekucím, nýbrž i k sebevraždě!

Angličan Chris Bruney se prosázel k dluhu 4,5 miliónů

Pokud se často uchylujete k větě „mně se to stát nemůže”, pokaždé, když někdo zabrousí na téma závislost na hazardu, zpozorněte. Smutné příběhy sázejících totiž ukazují na skutečnost, že je úplně jedno, v jaké životní situaci se zrovna nacházíte. Můžete mít slušně placenou práci nebo přežívat z posledního, je to jedno. Touha ve výherní výsledky Sportky vás může natolik pohltit, že svou pozornost zaměříte na loterii více, než je zdrávo.

Také Chris Bruney si tohle nejspíš říkal. Bylo mu 25 let, měl dobře placenou práci, když na mistrovství světa ve fotbale začal uzavírat sportovní sázky. Díky vysokým vkladům se rychle dostal do VIP klubu, který ho v online sázkách podporoval motivačními SMSkami i nejrůznějšími finančními bonusy pro další hry. A to i přesto, že už se Chris dávno pohyboval v červených číslech. Když Chris prohrál až 4,5 miliónů, rozhodl se vzít si život. Stalo se to v roce 2017. Jeho rodina sázkařskou společnost zažalovala. Nejenže po ní požaduje odškodnění, ale smutným příběhem svého syna chce varovat i ostatní sázkaře. Bohužel společnost už neexistuje, i proto tento soudní spor trvá dodnes.

I na sázení Sportky si lze vybudovat závislost

Možná si říkáte, že sázky na sport či automaty jsou mnohem těžším kalibrem než Sportka. To se ale pletete. Ani se sázením do Sportky není radno hazardovat. Závislost si totiž člověk může vybudovat na čemkoliv.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru