«

»

Chtěli zbohatnout díky sázkám na zfalšovaný turnaj v kriketu

Foto: pixabay

Co by kdo pro bohatství neudělal? Když sázky do Šťastných 10 nevychází, je potřeba improvizovat. O to se pokusili podvodníci z Ruska, kteří měli v úmyslu vybrat peníze ruských sázkařů, kteří sázeli na turnaj v kriketu. Háček byl v tom, že se nejednalo o pravou Indian Premier League (ta skončila už v květnu), nýbrž o nahraný a sestříhaný zápas podplacených indických zemědělců.

Na podvodu si dali záležet, přesto je však policie dopadla

Fakt, že výherní výsledky Šťastných 10 nechodí každý den, si dobře uvědomují také různí podvodníci, kteří se k penězům a bohatství pokoušejí dostat lstí. Asi jako v případě podvodné skupiny  z Ruska, která na ruské sázkaře narafičila turnaj v kriketu tak, že vypadal jako opravdový, přitom ho hráli nezkušení a podplacení indičtí farmáři.

Bylo to tak, že si podvodníci z Ruska najali indického organizátora, který pro ně zařídil, aby se někde na poli odehrál dlouho očekávaný zápas v kriketu. Sázkaři, kteří na tento zápas neváhali vsadit, si možná na první pohled ani nevšimli toho, že místo ostřílených hráčů po poli běhají podplacení zemědělci. Ti ten den nejspíš skončili dřív se svou prací, aby divákům zprostředkovali nahrané divadlo. Od organizátora vyfasovali potřebné dresy a instrukce. Kameraman měl přitom za úkol zabírat jen jejich detaily. Při širším záběru by bylo totiž dobře patrné, že tady cosi nehraje. I přesto se zápas odehrál až do čtvrtfinále, než policie podvodníky zadržela.

Chyběly tribuny s diváky, ale o to se postaral šikovný střihač

S výhrou ve Šťastných 10 si budete moci dělat, co se vám jen zamane. Třeba i sázet na podvodné turnaje. Přesto si ale myslíme, že vám bublinky šampaňského do hlavy nestoupnou natolik, že byste nepoznali rozdíl mezi vyhlášenou Indian Premier League a zápasem zfušovaným někde na poli.

O to, že dlouho nikdo nic nepoznal, se postaral šikovný střihač, který do videa doplnil hlas komentátora, burácející křik z tribun a další doplňující detaily, které budily dojem, že se jedná o pravý zápas. Policie podvodníky chytla až ve čtvrtfinále. Kolik se vybralo peněz na sázkách však zveřejněno nebylo.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru