«

»

Chyba stála banku 500 milionů dolarů

Foto: pexels

Známé pořekadlo říká, že „za chyby se se platí”. Nedávno se v rčení utvrdila i jedna z největších světových bank – Citibank. Americká bankovní společnost Citigroup, která má pod sebou i banku Citibank, prohrála soudní spor o miliardy. Omylem totiž svým věřitelům poslala na účty více, než měla. Představte si, že by vám hypotéku namísto výherních výsledků Sportky zaplatila banka, které byste peníze dlužili.

I gigant, jakým je Citibank, může udělat školáckou chybu

Možná se i vám už stalo, že jste peníze omylem poslali na jiný bankovní účet, než jste měli. A možná se vám peníze podařilo získat zpátky. Podobnou školáckou chybu udělala i jedna z největších světových bank – banka Citibank. Ta v minulosti omylem přeposlala 893 milionů dolarů na bankovní účty věřitelů kosmetické firmy Revlon, ale správně měla poslat jen 7,8 milionu dolarů. Její zaměstnanec, který měl transakci na starosti, se tedy překlikl o více než 885 milionů dolarů. A to je průšvih. Skoro stejný, jako kdybyste ztratili výherní tiket Sportky s tučným jackpotem.

Někteří věřitelé odmítli omylem zaslané peníze vrátit

Zatímco někteří věřitelé omylem zaslané peníze poslali bance hned zpátky, asi deset z nich se k vrácení částky nemělo. Banka na ně podala u soudu stížnost, protože měla za to, že na peníze má nárok. Žádala o vrácení zbývajících 500 milionů dolarů. Soud však žalobu zamítl a věřitelé si mohou peníze ponechat. Jako důvod uvedl ten, že nikdo nemohl ani pomyslet na to, že společnost, jakou je Citibank, udělá takovou školáckou chybu. Myslet si něco takového by podle soudu bylo iracionální. Proto věřitelé nemusí vracet žádné peníze. Ti z nich, kteří peníze poctivě vrátili, se nejspíš ještě teď bijí do hlavy.

A co vy? Zkusíte štěstí ve Sportce, nebo budete čekat, až vaše banka udělá chybu a na účet vám pošle miliardy, které vám nepatří?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru