«

»

Čím si přiťuknete na nový rok 2021?

Foto: depositphotos

I když Českou republiku sužuje řada omezení, neznamená to, že si v pohodlí domova nebudete moci přiťuknout nečím dobrým. Zatímco běžně jste si možná vystačili i s levnějším šampaňským z regálů obchodů, po výhře v Eurojackpotu se na šampaňské za pár stovek ani nepodíváte. Vaše naducaná peněženka vám totiž dovolí pošilhávat po láhvích za statisíce nebo dokonce za miliony. Jen jestli po takovém šampaňském nebudete více střízliví, než byste o silvestrovských oslavách a po výhře v Eurojackpotu být chtěli.

Šampaňské z roku 1928…

Až vyhrajete Eurojackpot, jehož jackpot bude dosahovat svého stropu, může se vaše vášeň pro luxusní šampaňské zvrhnout natolik, že sice budete mít doma několik láhví bublinkového moku, ale bude vám líto je otevřít. Aby ne… v roce 2009 se v aukční síni Sotheby´s vydražilo šampaňské z roku 1928… i když se jednalo pouze o jednu láhev, její cena se vyšplhala téměř na půl milionu korun. Vzhledem k ceně nevěříme, že toto šampaňské majitel vůbec někdy ochutná. Je totiž zaručenou investicí.

12 láhví šampaňského za 50 tisíc eur… ke kterým se ještě nějakou dobu nedostanete

O tom, že specilní drahá bublinková vína nejsou pro každého, svědčí jejich výroba jen v omezeném počtu. Abyste se dostali ke speciálním edicím, musíte mít nejen peníze, nýbrž se musíte umět pohybovat v těch správných kruzích. Asi před deseti lety nabízela francouzská společnost Pernod Ricard kufřík s dvanácti láhvemi šampaňského za 50 tisíc eur. Slavné osobnosti, které si toto šampaňské koupily, kufřík jenom podepsaly a pak vína znovu uložily do sklípku k dalšímu zrání… takže tady opět žádný přípitek.

K nejdražším šampaňským vínům na světě patří i láhev s názvem Shipwrecked 1907 Heidseick. Toto šampaňské prý v roce 1907 spadlo do moře a o 90 let později jej našli potápěči. Jednu dobu se v dražbě vyšplhalo až k ceně 6,5 milionu korun.

Mezi prestižní šampaňská vína patří i ta od značky Armand De Brignac. Šestilitrovou láhev můžete pořídit za necelých 180 tisíc korun. Po výhře v Eurojackpotu může být právě toto vaše značka. Výherní výsledky Eurojackpotu vám pro ni mohou zajistit i prostorný a dobře chlazený sklípek, kde budete zvát své přátele.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru