«

»

Číňan žaloval svého nevlastního syna o peníze, které do jeho studia dobrovolně investoval

Foto: pixabay

Výherní výsledky Extra Renty vám v mnohém usnadní vaši finanční situaci, a to třeba i v případě, že vás zažaluje váš nevlastní otec o peníze, které do vás předtím zcela dobrovolně investoval. Nakonec nic platit nemusí Číňan, kterému se tohle vážně stalo. Jeho nevlastní otec Tang z města Čchung-čching se totiž obrátil na soud s kuriózním požadavkem. Chtěl po svém nevlastním synovi, aby mu vrátil zpět všechny peníze, které do něj investoval ještě před rozvodem s jeho matkou.

Nejspíš neunesl rozvod, a proto se rozhodl žalovat svého nevlastního syna

Výherní výsledky Extra Renty toho leccos umí. Koneckonců vás mohou i povzbudit v případě rozvodu. Výhra v loterii nejspíš nepotkala Číňana Tanga, se kterým se rozvedla jeho žena. On pak podal žalobu u soudu na svého nevlastního syna, kterého v manželství finančně podporoval. Konkrétně po něm požadoval navrácení sumy 35 200 čínských jüanů (v přepočtu zhruba 124 tisíc korun). S tím však u soudu neuspěl a kromě toho se na něj strhla lavina nevole všech lidí, kteří soudní případ sledovali. Tanga na sociálních sítích označovali za bezpáteřního pokrytce. Jiní byli přesvědčení, že se takhle chce pomstít své manželce.

Soud žádost zamítl, protože byly všechny investice dobrovolné

Na výhru v Extra Rentě budete muset čekat dál, když soud vaši žádost zamítne… to se totiž stalo i Tangovi. Jakkoliv byla kuriózní, soud jeho žádost prozkoumal. Nicméně ale zjistil, že většina financí, které Tang u svého nevlastního syna vymáhá, pochází z doby, kdy bylo synovi už 18 let. Zejména to pak bylo placení školného. A protože čínský zákon říká, že od 18 let nemá rodič žádnou zákonnou povinnost své děti podporovat, činil tak Tang dobrovolně. Proto jeho žádost soud zamítl. Jak touto žalobou utrpělo pouto mezi Tangem a jeho nevlastním synem, o tom už čínská média nic nenapsala.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru