«

»

Člověk by se měl pořád na něco těšit, třeba na Šťastných 10

Foto: pexels

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vás udržuje v chodu, co vás motivuje? Něco to být musí, jinak byste ráno ani nevylezli z postele. Podle našeho názoru by se měl člověk pořád na něco těšit. Nejlépe každý den. Až 2x denně se můžete těšit třeba na slosování hry Šťastných 10.

Těšení přináší člověku povznášející radost

Těšit se na něco znamená snáze překonávat i to životní období, které nás nebaví či nenaplňuje, protože na konci toho vidíme svůj cíl, alespoň malý záblesk radosti. Typickým příkladem je následující situace. Nechce se nám do práce. Ale víme, že jakmile pracovní týden skončí, vyrazíme na lyže. Tohle těšení nám pomůže překlenout všechny, ač jakkoliv strastiplné, pracovní dny. Kdybychom v závěru týdne lyžovat nešli a čekal by nás jen obyčejný a ničím nezajímavý víkend, věřte, že pracovní týden by byl mnohem úmornější.

I drobné těšení se na něco dodává člověku povznášející radost. Své o tom ví pravidelní sázkaři Sportky nebo hry Šťastných 10, kteří se těší na každé slosování. V případě Sportky se těší na středu a neděli. U hry Šťastných 10 se mohou těšit mnohem častěji, 7x v týdnu v poledne a večer.

Můžete se ze hry Šťastných 10 těšit, i když nevyhrajete?

Díky tomu, že se hra Šťastných 10 hraje každý den a její slosování probíhá dokonce 2x denně (polední a večerní slosování), nejsou pravidelní sázkaři o možnost těšení se ochuzeni. Co když ale hra Šťastných 10 výhru nepřinese? I na to musí být sázkař připravený. Umění z něčeho se těšit totiž úzce souvisí s uměním vyrovnat se s prohrou. Těšení se na něco není černobílé. Někteří lidé se na něco upnou, těší se, a když to nevyjde, jsou obrovsky zklamaní, a proto řeknou, že už se raději nikdy na nic těšit nebudou. To je ale špatný přístup.

Ať už ve hře Šťastných 10 nebo v jiných životních situacích je potřeba své těšení neustále obnovovat a restartovat a v případě, že něco nevyjde, vymyslet si jiný důvod, proč se těšit. Kromě výhry ve Šťastných deset se můžete těšit třeba i na šálek kávy a chvilku odpočinku, na setkání s přáteli či na vanu plnou horké vody. Důvod, proč se těšit, nemusí být velký, aby fungoval.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru