«

»

Co běžně děláte s účtenkami?

Foto: depositphotos

Kdybychom poctivě sbírali každou účtenku, kterou za život dostaneme, na jeho konci bychom měli určitě pořádnou sbírku, byť vybledlých, papírků. A nás zajímá, co běžně děláte s účtenkami vy?

Házíte všechny účtenky rovnou do koše?

Účtenku bychom u vás našli jedině v úseku mezi pokladnou obchodu a odpadkovým košem? Všech účtenek se rychle zbavujete? Jsou i takoví, kteří je za vás z koše rádi vytáhnou. Ne, aby vám ji proplatili, nýbrž aby si zahráli loterii. Účtenkovka oslovila řadu lidí. Ti, kteří příliš často nenakupují, vidí větší šance na výhru v použití účtenek od těch, kteří loterii ještě nepropadli.

Účtenky pečlivě schováváte?

Nebo naopak patříte k lidem, kteří mají v účtech řád a žádnou účtenku byste jen tak nevyhodili? Ani se vám nedivíme. Uschované účtenky jako když najdete při reklamaci nějaké věci, kterou jste si koupili. Pomoct vám mohou i v plánování finančního rozpočtu vaší domácnosti.

Schováváte účtenky jen pro případ reklamace?

Myslíme si, že naprostá většina účtenky třídí podle jejich charakteru. Účtenky za věci, které nejdou vrátit, obvykle vyhazují, zatímco účtenky za věc s vyšší hodnotou pro jistotu schovají. Jestlipak si i miliardáři účtenky schovávají?

Necháváte si účtenky proplatit?

Pokud patříte ke šťastlivcům, kteří mají tu možnost účtenku si nechat proplatit, chceme znát návod, jak na to. Jak jste dotyčného k proplácení účtenek přesvědčili a kde jste ho vůbec našli? V tomto případě nemáme na mysli firemní účtenky typu cestovních náhrad. Myslíme účtenky za běžné nákupy.

Hrajete s účtenkami loterii?

Být v loterii až po uši a přitom neutratit ani korunu navíc, to umí jen loterijní hra Účtenkovka. Že vy ji ještě nehrajete? To je chyba, protože se hraje už od roku 2017. Každá účtenka může být výherní. Vtip je v tom, že můžete být ve hře o lákavé ceny a přitom nemusíte dávat nic ze své kapsy. I napětí z hazardu může být v této loterii podobné tomu, jako při hře Sportka. S tím rozdílem, že o nic nepřijdete.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru