«

»

Co budete dělat, až nebudete muset dělat nic?

Foto: pexels

Člověka většinou ráno dostanou z postele povinnosti. Ať už je to práce, děti nebo jiné rozdělané projekty a povinnosti… vždy je potřeba se překonat, i když se nám nechce. Umíte si ale představit stav, kdy se ráno vzbudíte a nebudete muset dělat vůbec nic? Takový stav nastane zpravidla potom, co vyhrajete v loterii. Už i nejvyšší možná výhra ve Šťastných 10 (100 miliónů) vám zaručí pohádkový život bez nudných povinností. Nicnedělání však má svá rizika.

Nicnedělání má svá rizika

I přesto, že si lidé na povinnosti a závazky neustále stěžují, jasné je to, že jsou pro naše psychické zdraví velmi důležité. Udržují naši disciplinovanost a kontakt s ostatními. Především se to týká těch, kteří nemají svůj vnitřní tažný motor, který by je nutil plánovat a vyvíjet nějakou aktivitu i bez dohledu šéfa nebo útlaku vysoké hypotéky.

Výhra v loterii, ať už je to Sportka nebo Šťastných 10, může být tedy riziková pro ty, kteří po výhře se vším starým seknou a nic nového už nenačnou. Začnou se jen tak poflakovat, jejich den nebude mít řád, stejně jako jejich návyky.

Co tedy říct závěrem? Je velmi důležité si po výhře v loterii uchovat již rozjeté projekty, které vás vnitřně naplňují (a třeba jim píchnout finanční injekci). Ještě důležitější je nové projekty najít a rozjet v případě, že žádné nemáte.

Nic nedělat v pravém slova smyslu jde týden, maximálně měsíc. Potom už to může mít neblahé následky na naši psychiku.

Až vyhrajete ve Šťastných 10…

… si maximálně užijte výhru. Vychutnejte si výpověď v zaměstnání, vytřete zrak všem bankám, kterým najednou splatíte své závazky. Nicnedělání si naplno vychutnejte. Ale až toto období pomine (nemělo by trvat do doby, co vám na účtu z výhry zbudou poslední tisícovky), naplno se do něčeho pusťte.

Využijte potenciál výhry pro něco velkého! Výherní výsledky Šťastných 10 vám mohou vynést až 100 miliónů. Zatím se to nikomu ještě nepodařilo. Nejvyšší výhra ve Šťastných 10 byla ve výši 40 miliónů (padla 12. 6. 2009). Druhá zatím nejvyšší výhra byla o půlku nižší – 20 miliónů korun (padla 11. 9. 2014).

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru