«

»

Co by vám mohlo pokazit radost z výhry v loterii?

Foto: pixabay

Velikost euforie z výhry v loterii je vždycky nepopsatelná. Každý výherce ji prožívá po svém. Je to totiž věc velmi individuální. Stejně tak jako skutečnost, že se radost z výhry může překlopit ve zklamání. Ať už sázíte Šťastných 10 nebo čekáte na výherní výsledky Eurojackpotu, už předem můžete poodhalit faktory, které by vám radost z výhry v loterii mohly zkazit.

Není váš manžel/manželka až příliš šetřivý/šetřivá?

Radost z výhry jen tak něco nepřebije. To, co vás před výhrou ve Sportce vytáčelo do běla, vás po výhře nechá zcela klidným. Mnoho věcí najednou přejdete jen tak. Třeba už vám nebude vadit, když se váš partner na nákupech utrhne ze řetězu a utratí více, než bylo v plánu. Jedna věc ale může na výherní výsledky Sportky vrhnout stín. Třeba přílišná šetřivost vašeho manžela/manželky. Jelikož výhra ve Sportce či jakékoliv jiné loterii spadá do společného jmění manželů, může šetřivost toho druhého dát stopku vašim bohatým plánům. Proto je lepší dohodnout se už v době, kdy je výhra zatím pouze ve hvězdách.

Nemáte dluhy, které by spolkly veškerou výhru?

Radost z výhry ve Sportce by vám mohly zkazit dluhy, které je potřeba splatit. Jen blázen by na splacení všech svých dluhů po výhře v loterii nemyslel. Zaplatit své dluhy je sice úlevné, nevyhnete se však ani rozmrzelým myšlenkám na to, co všechno by vám místo nich Sportka výsledky zaplatily.

Daň z výhry nad milión vám radost určitě trošku zkazí

Pokud vám výhra v loterii přinese výhru nad milión, budete muset 15 % odvézt státu (respektive 15% daň za vás odvede už společnost Sazka). Radostí z toho žádný sázkař určitě neskáče… ale co už, že?

A je to venku… aneb prozrazení výhry

Radostný prožitek z výhry vám může zkazit i vaše vlastní neopatrnost. Třeba tehdy, když výhru neuváženě vyzradíte svému okolí. Výherní výsledky Sportky se tak rázem promění ve věc veřejnou a vy budete muset čelit tlaku okolí.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru