«

»

Co byste udělali, kdybyste také našli výherní tiket na miliony korun, vrátili byste ho?

Foto: pixabay.com

Zaměstnanec kansaské benzínky výherní tiket vrátil pravému majiteli!

Co byste udělali, kdybyste našli například tiket Sportky, zkontrolovali aktuální výsledky a poté zjistili, že je výherní a jeho vyhraná částka činí desítky milionů? Pokud byste neznali jeho majitele, tak si ho možná necháte, ale co když ho znáte? Tak právě takovéto dilema zažil v březnu zaměstnanec jedné kansaské benzínky.

Andy Patel je pracovník benzínové pumpy v kansaském městě Salina, USA, za kterým jednoho březnového dne přišli tři stálí zákazníci, aby jim zkontroloval jejich vsazené tikety. Patel zkontroloval dva tikety, které byly nevýherní, a na třetí zapomněl. Po odchodu zákazníků si tento fakt uvědomil, a tak poslední tiket dodatečně také zkontroloval a zjistil, že je výherní na 1 milion dolarů (asi 22 milionů korun). S touto novinkou se ihned svěřil svému kolegovi.

Ačkoliv oběma pracovníkům hlavami proběhla myšlenka, že by si výherní tiket ponechali, tak se i přesto rozhodli ho vrátit. Vydali se proto za pravým majitelem tiketu a vrátili mu ho. Za svůj čin dostali pracovníci od tamní advokátní společnosti šek v přepočtu na 26 tisíc korun.

4.5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru