«

»

Co byste udělali s miliony, které by na vašem účtu přistály omylem?

Foto: pexels

Jaké by to bylo vyhrát Extra Rentu, tak to si nejspíš představuje úplně každý, kdo tuto loterii pondělí co pondělí sází. Ale už se  vám v hlavě mihla představa, co byste dělali s miliony, které by na vašem účtu přistály omylem? Nejmenovaný Japonec je všechny naházel do herních automatů.

Peníze určené několika stovkám lidí byly omylem zaslané jedinému člověku

O tom, že suma podobná výherním výsledkům Extra Renty může na vašem účtu přistát i bez toho, abyste sázeli, se přesvědčil mladý Japonec z města na jihu Japonska zvaném Abu. Sociální správa mu omylem zaslala peníze určené na podporu sociálně slabším lidem zasaženým pandemií covidu-19. Konkrétně se jednalo o 46,3 milionu jenů (v přepočtu 8,4 milionu korun). Tyto peníze byly určeny 463 lidem, každý si měl přijít na částku kolem 18 tisíc korun. Na začátku dubna letošního roku však byla celá částka přeposlána jedinému muži, který neváhal a naložil s ní podle svého.

Peníze utratil, jakoby mu patřily

Výhra v Extra Rentě vás vyvede z míry asi stejně jako situace, kdy na vašem účtu zničehonic přistanou miliony. Mladý Japonec však zaskočený nebyl. Místo, aby začal pátrat po původu peněz, začal každý den ze svého účtu vybírat částku kolem 100 tisíc korun a další peníze utrácel rovnou při platbách kartou. Peníze pak bezmyšlenkovitě prohrával v kasinu, protože jak se později ukázalo, byl na hazardních hrách závislý. Třeba doufal, že se mu nově nabyté bohatství zdvojnásobí. Je až zarážející, že na tak velký omyl se přišlo s minimálně dvoutýdenním zpožděním. Za tu dobu už stačil Japonec téměř všechny peníze utratit. Když ho pak úřady kontaktovaly a podaly na něj žalobu, začal se vymlouvat, že peníze už nemá  a tedy neví, jak velký dluh splatí. Tak tomu my říkáme vichřice na bankovním účtu!

Naštěstí výhru v Extra Rentě si budete moci utratit podle svého, aniž by pak někdo požadoval něco  zpět.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru