«

»

Co možná nevíte o loterii Šťastných 10

Foto: 777cz.eu

Od kdy se Šťastných 10 hraje a další zajímavosti

Loterie Šťastných 10 je třetí nejoblíbenější hrou Sazky. Světlo světa spatřila roku 1994, kdy proběhlo její úplně první losování. Ve Šťastných 10 se losuje 20 čísel z 80, hráč jich ale může tipovat 1 až 10. Výše případné výhry je pak závislá nejen na tom, kolik čísel je vsazeno a uhodnuto, ale také na tom, za kolik peněz bylo vsazeno. Výhru totiž udávají přesně dané koeficienty, které se počtem vsazených a uhodnutých čísel, včetně investované částky peněz, řídí.

Šťastných 10 má i doplňkové hry. Jedna z nich nazývající se Královská hra, byla spuštěna v roce 2006. U ní o výhře rozhoduje první tažené číslo a taktéž koeficienty výher. Dalšími jsou Šance milion, kde se losuje sériové číslo sázenky, anebo Extra výhra, což je jen nový název pro pravidlo, které platilo i v minulosti, tedy že při sázce na 6 až 10 čísel se vám v případě netrefení ani jednoho z nich váš vklad vrací.

Zatím co původně se Šťastných 10 losovalo jen 1x denně, od roku 2016 bylo k večernímu losování přidáno i losování polední. Aktuálně se tak Šťastných 10 hraje 2x denně, 7x v týdnu. Ve Šťastných 10 je celkem 93 možností výhry, přičemž tou nejvyšší bylo 40 milionů korun. Díky Královské hře a Šanci milion je však možné vyhrát až 101 milionů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru