«

»

Co podstatného se přihodilo ve Sportce v roce 2020?

Foto: 777cz.eu

Stejně jako spousta lidí se i loterijní hra Sportka musela v roce 2020 potýkat se změnami. Ta největší změna přišla hned na začátku roku 2020, kdy se od 1. ledna začaly danit výhry v loterii nad jeden milion korun 15% daní. 9. října se začala Sportka pravidelně losovat i v pátek. A v průběhu roku 2020 padly hned tři Superjackpoty Sportky… sázkaři se rozhodně nenudili.

Od roku 2020 se část výhry nad 1 milion korun odkrojuje státu

Velké zklamání zažívají výherci loterií, kteří od 1. 1.2020 musí ze své výhry, pokud je nad 1 milion korun, státu odvést 15% daň. To ještě v roce 2019 nemuseli. Naštěstí odvod financí státu provádí loterijní společnost, a proto výhercům přijde nižší, již očištěná suma. S 15% částí výhry se tak sázkař nemusí loučit osobně.

Podle nastavených pravidel platí zákon pro výhry nad jeden milion včetně, a proto pokud jste například v Prémii Sportky vyhráli milion pod stromeček, zůstal vám celý. 15% daň se nevztahuje ani na milionovou výhru, která se skládá například ze dvou výher nižších než milion (například když trefíte Prémii Sportky a k tomu nižší výherní pořadí).

Od 9. října se mimořádné páteční slosování Sportky změnilo v pravidelné

Už v roce 1995 sportkařům nestačilo pouze nědělní slosování Sportky, a proto společnost kvůli velké oblibě zavedla i středeční hru. 9. října 2020 se historie opakovala. K pravidelnému středečnímu a nedělnímu losování bylo přidáno i páteční losování.  Pátek přitom obvykle patřil mimořádným hrám. Avšak pro nadšené sázkaře nejspíš nebylo těžké zvyknout si, že Sportka se losuje pravidelně ve středu, v pátek a v neděli.

Superjackpoty se dějí…

Stejně jako kapři v kádích mohou věřit na život po Vánocích, také sázkaři Sportky rádi obracejí své sny k Superjackpotu Sportky, pro který stačí vsadit plný tiket za 220 korun, trefit všech 6 čísel (pro první pořadí) + poslední číslo doplňkové hry Šance (pro bonus).

A i přesto, že se k vám mohou výherní výsledky Sportky obracet zády, tři padlé Superjackpoty Sportky za rok rok jsou důkazem toho, že existují.

15. dubna vyhrál výherce Superjackpot ve výši přes 192 milionů korun.

30. srpna na sebe vzal Superjackpot podobu více jak 94 milionů korun.

4. prosince skolil sázkař Superjackpot ve výši něco přes 93 milionů korun.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru