«

»

Co přinesou nové vlny EET a odkdy budou platné?

Foto: pixabay

Novela zákona prošla mnoha změnami a nyní čeká na schválení Senátu

Poslanci před nedávnem schválili novelu zákona s několika úpravami týkající se EET. Celý tento návrh nyní musí schválit Senát, aby se stal zákon platným. Jestliže jej Senát odsouhlasí, přijde v platnosti v červenci následující den poté, co bude uveden ve Sbírce zákonů.

Je ale možné, že zákon nebude Senátem odsouhlasen a Poslanecké sněmovně vrácen. To se poté jeho platnost přesune na jaro roku 2020, jelikož si Sněmovna bude muset novelu přehlasovat a následně podat českému prezidentovi Miloši Zemanovi k podepsání.

V úpravách zákona nově nalezneme, koho se EET bude týkat. Evidovat své tržby kromě maloobchodů, velkoobchodů, hotelů a restaurací budou muset nově i dopravci, osoby se svobodným povoláním, řemeslníci, zemědělci a všichni ve výrobní činnosti. Evidovat tedy budou například advokáti, lékaři, instalatéři a letní festivaly či farmářské trhy a takové podnikatelské činnosti jako těžba soli, pěstování tabáku, chování velbloudů, háčkovací výroba a další.

4/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru