«

»

Co s účtenkou?

Foto: depositphotos

Zatímco někdy jsou účtenky spíše na otravu (to když nám nadouvají peněženku), jindy je využijeme i jinak než k jejich účelu. Třeba poslouží pro poznámky ve spěchu, kdy nic jiného po ruce nemáme. Jsou však mnohem frekventovanější součástí našich životů, než si třeba dokážeme představit. Schválně poohlédněte se kolem sebe, nemáte po ruce nějakou účtenku (v kabelce, v peněžence, v kapse bundy)? Níže jsme pro vás sepsali až 8 věcí, které se s účtenkami nejčastěji provádí.

Účtenky se vyhazují

Ještě před tím, než propukla účtenková loterie, šla většina nepotřebných účtenek rovnou do koše. Tedy pokud je jejich majitelé nepotřebovali uschovat pro přehled v rodinném rozpočtu, nebo je nepotřebovali pro pozdější reklamace. Kvůli nim se řada lidí k oněm osudným košům i vrací, aby se pokusili svou účtenku s drahým zbožím, které podléhá možnosti reklamace, najít… asi jako jehlu v kupce sena.

Účtenky se uschovávají pro případnou pozdější reklamaci

Nejlepší je na možnost reklamace myslet hned a účtenky s dražším zbožím si uschovat. Nejlépe tak, abyste je v případě potřeby rychle a přehledně našli.

Účtenky se sbírají se záměrem ušetřit v rodinném rozpočtu

Nejen hra Účtenkovka, nýbrž i snaha ušetřit nějakou korunu v rodinném rozpočtu vede lidi k tomu, aby své účtenky sbírali a uschovávali k pozdějším propočtům.

Schovávají se před manželem…

V případě, že váš manžel účtenky dobrovolně neproplácí, je lepší mu je v případě větších nákupů ani neukazovat. Z nákupní tašky i ze sedačky auta je odstraňte dříve, než manžela praští do očí ta závratná a záhadná suma na konci účtenky.

… nebo před manželkou

Kvůli dražším koníčkům je samozřejmě zapotřebí účtenky schovávat i před manželkou. Také hlavně v případech, kdy si místo koníčku hýčkáte milenku!

Nechávají se proplatit

Naštěstí existuje možnost nechat si své účtenky proplatit. Ať už u zaměstnavatele, pojišťovny či štědrého rodinného příslušníka.

Sbírají se kvůli soutěžím

Kromě Účtenkovky jsou účtenky někdy součástí i jiných soutěží v rámci konkrétního supermarketu. Za určitý počet nebo obnos utracených peněz se sbírají body nebo rovnou vyhrávají nějaké ceny.

Registrují se do hry Účtenkovka

V neposlední řadě jsou dnes účtenky hlavním vkladem do účtenkové loterie, která je u nás jedinou neplacenou loterií. Vznikla jako podpora EET a svým hráčům nabízí výhry v hodnotě až 1 000 000 Kč.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru