«

»

Další světová zakázka pro českou firmu za sto milionů korun

Foto: depositphotos

Na výhru v Eurojackpotu česká sklářská firma z Nového Boru rozhodně nečeká. Miliardový obrat si společnost Lasvit zajišťuje poctivou prací a jede ve velkém. Spíše než doma má více zakázek v zahraničí. Poměrně nedávno dokončila obrovský lustr v podobě křišťálových draků pro jeden luxusní hotel v Tichomoří. Teď na dálku instalovala křišťálový altán v čínském kasinu za 100 milionů korun.

Covid jim zisky zbrzdil, ale nezastavil

Řada lidí a to i podnikatelů by v době pandemie nejraději zalepila chybějící zisky výherními výsledky Eurojackpotu. Ne každý se ale v této době úplně zastavil. Svědčí o tom i případ české společnosti Lasvit, které se i přes řadu překážek podařilo na dálku instalovat křišťálový altánek v hodnotě 100 milionů korun. Altán, který společnost vyrobila pro čínského zájemce, je sestavený z 360 tisíc křišťálů a každý z nich musel být upevněný ručně. Běžně se společnost Lasvit podílí také na instalaci svých drahých výrobků. Tentokrát jim do toho vstoupila pandemie koronaviru, která způsobila, že do Číny spolu s výtvarným dílem nesměli odletět. A tak altánek sestavovali na dálku přes živé přenosy.

Mistrovská díla po celém světě

Společnost Lasvit dokončila už nespočet zakázek, které zdobí místa po celém světě. Po výhře v Eurojackpotu je můžete shlédnout v dubajské opeře, v dubajském metru nebo na letišti v Singapuru. Na třicetimetrové svítící draky z křišťálů se můžete podívat v hotelu v Tichomoří. Práce na čínském altánku, který váží 25 tun, trvala 520 dní. I vy se můžete po výhře v Eurojackpotu stát zákazníkem této firmy. Pokud máte obavu, že by vám výhra v loterii na toto potěšení nestačila, společnost dělá i menší a praktičtější věci. Třeba skleněné fasády. Jedna taková zdobí sídlo společnosti v Novém Boru. A pokud by výherní výsledky Eurojackpotu opravdu za moc nestály, společnost nabízí i běžnější kolekce skleniček.

 

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru