«

»

Dětské video se vydražilo za 16 milionů korun

Foto: pixabay

Marně si lámete hlavu nad tím, jak zabezpečíte vaše děti do života? Sedněte si k videím z jejich dětství a možná některé z nich prodáte za krásných 16 milionů korun! Takové peníze lze vyhrát v Korunce a lze je vydělat i prodejem nezaměnitelných digitálních tokenů.

Video vzniklo docela nevinně, ale rodině vydělalo slušný balík peněz

Když výherní výsledky Korunky nevychází, je načase začít shánět miliony jinak. A možná k tomu máte už nakročeno, ani o tom nevíte. Pokud na kanálu YouTube sdílíte nějaká videa, která si uživatelé velmi oblíbili, můžete je překlopit do tak zvaného NFT (Non-Fungible tokens) a vydělat na tom pořádný balík. Opravdu se však musí jednat o nejsledovanější video s miliony zhlédnutí.

Potřebnou inspiraci a odhodlání k takovému kroku můžete najít u otce dvou dětí Howarda Daviese-Carra, který natočil své dva malé syny na video. Jednalo se o běžné video, na kterém se dva malí kluci škádlili, a potom jeden z nich rozhořčeně vykřikl „Au, Charlie mě kousnul!” Asi minutu trvající vtipné video s názvem Charlie Bit Me obletělo svět a za 14 let, co bylo na YouTube umístěno, nasbíralo asi 880 milionů zhlédnutí. Už jen za reklamy rodiče dvou teď už téměř dospělých kluků vydělali tolik, co by jim mohla přinést i výhra v Korunce. Díky existence videa a jeho oblíbenosti dokázala rodina postavit dům. A to ještě nevěděli, že další balík peněz dorazí po tom, co se rozhodnou video prodat jako NFT. Z kanálu YouTube bylo video tedy staženo a nejmenovaný zájemce si ho v dražbě koupil za v přepočtu téměř 16 milionů korun.

Takový prodej se rovná výhře v Korunce! A to dal Howard video na YouTube skoro omylem. Původně jej chtěl poslat svému otci emailem, ale formát videa byl až příliš velký. Proto se rozhodl dát video na YouTube a svému otci poslat odkaz. Mezitím několikrát přemýšlel o tom, že video kvůli soukromí svých chlapců stáhne… pak ale video začalo vydělávat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru