«

»

Devítiprocentní podíl Muskovi nestačí, chce Twitter celý a nabízí za něj 43 miliard dolarů

Foto: pexels

Když budete mít po výhře v Korunce na účtu spoustu peněz, budete si moci koupit věci, o kterých se vám dříve ani nesnilo. Ve šlépějích nejbohatšího člověka na světě ale nejspíš nepůjdete. Elon Musk se rozhodl koupit Twitter a je ochotný za něj zaplatit 43 miliard dolarů (to je v přepočtu 963,4 miliardy korun). Na takovou sumu běžný smrtelník zkrátka nedosáhne. I tak si ale výherní výsledky Korunky můžete užít.

Elon Musk chce Twitter celý

Nedávno jsme vás na Sedmičkách informovali o tom, že Musk koupil podíl Twitteru a s více než devíti procenty je jeho největším akcionářem. To mu však nestačí a chce Twitter celý. Nabízí za něj 43 miliard dolarů. Podle něj má firma obrovský potenciál a jedině on sám má předpoklady tento potenciál zcela rozvinout. No uvidíme. Nutné je však říct, že když Elon Musk něco chce, tak to dostane. Možná to je dárek pro jeho druhorozenou dceru… „co já jí jen koupím? Tak třeba Twitter!”. Zároveň Elon Musk oznámil, že nenastoupí do vedení Twitteru, jak se původně předpokládalo.

Musk si může koupit celý svět, ale on raději vyrábí roboty

Žádná loterie a tudíž ani Korunka vám neumožní koupit si všechno na světě. A přesně v tom se navždy budete od Elona Muska lišit.  Nejbohatší člověk na světě má na svém kontě jmění ve výši 219 miliard dolarů, může si tedy pomalu koupit celý svět. On si ale pečlivě vybírá, do čeho investuje. Vždyť jeho koníčky nejsou jedny z nejlevnějších. Cesty do vesmíru a vývoj robotů Muska něco stojí. První prototyp humanoidního robota by měl být hotov do konce tohoto roku. Robot Tesla Optimus, jak mu přezdívají, by měl vyřešit problém s nedostatkem pracovní síly, měl by zastoupit nudnou práci, kterou lidé nechtějí vykonávat nebo by mohl být nasazen do nebezpečných misí a chránit tak lidské životy. Každopádně, když se jeho výroba rozjede, určitě bude možné jednoho si zakoupit jen tak… třeba až trefíte Korunku, bude za vás na nákupy chodit robot!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru