«

»

Dipování – hazard, který nejvíce ohrožuje maminky na mateřské či rodičovské dovolené

Foto: pixabay

Jen těžko byste si pod k hazardu nejvíce náchylnou skupinou lidí představili maminky na mateřské či rodičovské dovolené. V tomto případě však nemáme na mysli automaty či Sportku, nýbrž na první pohled nevinnou tombolu na internetu, které se mohou zúčastnit všichni. Jde o tak zvané dipování. Je zakázané pod pohrůžkou pokuty i několikaletého odnětí svobody.

Loterie výnosnější než Sportka

Maminkám na mateřské či rodičovské dovolené se vzhledem ke sníženému příjmu ani nedivíme, že si chtějí přivydělat. Nejvýhodnější formou je pak přivýdělek z domova. A tak se rozmohlo tak zvané dipování, u kterého si hlavní aktérka může měsíčně přijít i na několik tisíc korun… bohužel nelegálně.

Že jim několik tisíc korun navíc přinesou Sportka výsledky, na to maminky na mateřské či rodičovské dovolené nespoléhají. Naopak se některé z nich rozhodly vzít situaci do vlastních rukou a na internetu, nejčastěji v rámci facebookové skupiny, rozjíždějí své vlastní loterie o cenné dárky – šátky, oblečení, kvalitní kosmetiku, ale i o peníze. Tahle činnost dostala název dipování.

Jak dipování funguje?

Pravidla dipování jsou mnohem lehčí než pravidla Sportky. Hlavní aktér na sociální síti nejčastěji v rámci uzavřené skupiny navrhne loterii o nějakou věc, řekněme o drahý parfém v hodnotě 2 000 korun. K němu dá zájemcům k dispozici třeba 30 dipů (losů), každý za 200 korun. Zájemci si rozeberou všechny dipy, které jsou označeny čísly a každý za svůj los přepošle hlavnímu aktérovi peníze na účet. Jakmile má „provozovatel” této nelegální loterie peníze od všech výherců, zprostředkuje jim online slosování, při kterém zobrazí číslo vítězného dipu. Parfém má svého majitele, který je štěstím bez sebe, že jej pořídil jen za dvě stovky. Zbývajících 29 hráčů svých 200 korun nadobro projelo a hlavní aktér loterie? Ten si mne ruce, protože za parfém v hodnotě 2000 korun utržil celých 6 000 Kč.

A to si představte, že takhle se dají prodat i další věci. Jako přivýdělek dobrííí, bohužel však nelegální…

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru