«

»

Dnes lze výhru v loterii utratit prakticky za cokoliv… i za virtuální pozemek, kterého se vaše nohy nikdy fyzicky nedotknou

Foto: pixabay

Nevyšla vám sázka do Korunky? Buďte rádi! Zdá se, že dnešní milionáři mají plnou hlavu starostí, kam miliony složit. A protože reálné pozemky už nejsou tak trendy, skupují ty ve virtuálním světě. Co na tom, že se tohoto pozemku jejich nohy nikdy fyzicky nedotknou.

I virtuální svět vám může z kapsy tahat miliony

Výherní výsledky Korunky se mohou hodit nejen pro nákup reálných pozemků, nýbrž i těch virtuálních. Virtuální svět nebo také metaverzum je stále oblíbenější. Například Decentraland (jeden z virtuálních světů), který k prodeji produktů a jejich směně používá technologii blockchain, je velmi oblíbený a jeho oblíbenost ještě více posílila pandemie.

Co vše je v Decentralandu možné? Můžete zde kupovat pozemky, stavět vlastní výtvory, potkávat další lidi a navštěvovat další objekty, zkrátka jako byste to byli vy. Ani to, že fyzicky sedíte za počítačem, vás neochrání před tornádem na bankovním účtu. Decentraland vám z kapsy může vytáhnout miliony. Zvlášťe po tom, co metr čtvereční virtuálního pozemku v Decentralandu zdražil o 30 tisíc procent… ano slyšíte správně. Zatímco ještě v červnu roku 2021 stál metr čtvereční v Decentralandu v přepočtu z kryptoměn na dolary asi 14 dolarů, v listopadu už to bylo až 4292 dolarů, a to je rozdíl!

Je potřeba dodat, že v Decentralandu se platí formou nezaměnitelných tokenů (NFT), což je druh kryptoaktiv. Měnou v Decentralandu je MANA. Pokud jste z toho vyjevení podobně jako my na Sedmičkách, nemáte se za co stydět. Uklidnit vás může fakt, že metr čtvereční v Praze pořád vychází o něco dráž než v Decentralandu.

Nejen virtualita hýbe světem

Zdá se, že pokud konečně trefíte výhru v Korunce, koupí běžného pozemku nebudete tak in jako koupí pozemku ve virtuálním Decentralandu či ve vesmíru. Ano i tam se pozemky už skupují. Tak honem, honem šťastná čísla, ať vám je všechny nevykoupí!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru