«

»

Dnes se prodává opravdu kdeco… třeba vůbec první tweet

Foto: pixabay

V dnešní době můžete koupit a prodat naprosto cokoliv. A když vám na účet přistane výhra ve Sportce, můžete si dovolit pokukovat i po virtuálním zboží. Toho je dnes mraky, jak říkáme prodává se opravdu kdeco, třeba vůbec první tweet, který do světa skrz tuto sociální síť poslal jeho autor a ředitel Twitteru Jack Dorsey. Nabízená částka za toto digitální aktivum se velice rychle začala šplhat až do výšin 2,5 milionu dolarů.

První tweet vznikl před 15 lety

První tweet vznikl před 15 lety 21. března roku 2006, kdy Jack Dorsey na Twitter napsal „právě si zakládám twitter”. Zdalipak v té době vůbec tušil, že mu o pár let později vynese miliony? Možná i vy můžete vaše tweety a výtvory na internetu proměnit v miliony, pokud vám výherní výsledky Sportky stále nevychází. V poslední době se totiž s prodejem nezaměnitelných digitálních aktiv známých pod zkratkou NFT (non-fungible tokens) roztrhl pytel. Jedná se o dílo (obrázek, text, fotka), které nemá hmotnou podobu a často se za něj dá platit kryptoměnou. Toto dílo nese autorův šifrovaný podpis, díky kterému je nezaměnitelné.

Výtěžek z prodeje prvního tweetu putoval do Afriky na boj s koronavirem

Příspěvek „právě si zakládám twitter” od Jacka Dorseye se na platformě Valuables vydražil za jen těžko uvěřitelných 2,9 milionu dolarů (dnes přes 60,8 milionu korun). O takové sumě si můžete nechávat zdát také s vsazeným tiketem Sportky pod polštářem.  Platforma, která první tweet dražila, získala 5 % z prodeje. Kupec za tweet zaplatil kryptoměnou ethereum. Pokud si myslíte, že peníze šly do kapsy Jackovi Dorseyovi, jste na omylu. Ten celou částku totiž převedl na charitativní účely, konkrétně na pomoc Africe během koronavirové krize.

Možná až vyhrajete ve Sportce, budete se finančně angažovat podobně jako Dorsey.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru