«

»

Dokud nevyhrajete v loterii, dejte si pozor na to, co si objednáváte a kupujete

Foto: pixabay

Výherní výsledky Sportky, nebo spíše Eurojackpotu ve vás mohou vyvolat laxní přístup k tomu, kolik a za co utratíte. Trefíte-li tučný jackpot, nějaký průvan na platební kartě s vámi nejspíš nezacloumá. Ovšem bez výhry ve Sportce také může jít o pořádný sajgon! Své o tom ví tři nešťastníci, které jsme pro vás vybrali. Kvůli své roztržitosti zaplatili mnohem více, než měli.

Až sestřelíte Eurojackpot, můžete pravidelně nechávat velká dýška v restauracích Gordona Ramsayho

Restaurace Gordona Ramsayho patří k těm nejvyhlášenějším. Už když do nich vstupujete, musíte vědět, že budete vycházet o nemalý finanční obnos lehčí. Ale nechat tam přes 13 tisíc jen kvůli roztržitosti? Tak tomu se říká smolař roku. Nazývat tak můžeme nejmenovaného čtyřicátníka, který v Atlantic City vyrazil se svou partnerkou na večeři právě do restaurace Gordona Ramsayho. Kromě jiného si tam objednal japonské wagyu vysoké kvality. Z jídelního lístku tento host vyčetl, že asi 110 gramů této lahůdky stojí v přepočtu něco kolem 880 korun. Protože měl opravdu velký hlad, objednal si 350 gramů tohoto steaku… oba si náramně pochutnali, poslední sousto však muži nejspíš zhořklo v ústech. Číšník mu vystavil účet na částku v přepočtu přes 13 tisíc korun. Tolik byste za večeři nejspíš nedali ani potom, co byste trefili šťastné výsledky Sportky, nebo ano?

Jak potom muž zjistil, cena 880 korun nebyla za 110 gramů, nýbrž jen za 28 gramů. Jsme si jistí, že příště už si tento steak muž nedá, nebo bude alespoň o něco střídmější v jídle.

I za půl litru piva můžete bez mrknutí oka zaplatit 1,5 miliónů

Výhra v Eurojackpotu vám dovolí utrácet. Ale ani po sebevětší výhře byste za jedno pivo nejspíš nezaplatili 1,5 miliónů. Takovou sumu naúčtovala australskému novináři obsluha v baru v anglickém Manchesteru. Pivo normálně stálo asi 160 korun, nešťastnou náhodou se však servírka překlikla a do platebního terminálu naťukala částku, která se vyšplhala do miliónových výšin. Naštěstí si toho štamgast všimnul ještě na místě a s manažerem baru hned dali všechno do pořádku. Teď se může chlubit tím, že pil nejdražší pivo světa.

Výhru ve Sportce by potřebovala i Ruska Olesja Schemjakowa

Vyhrát ve Sportce či v jakékoliv místní loterii by potřebovala i Ruska Olesja Schemjakowa… řekněme jako kompenzaci ztráty, kterou utrpěl její bankovní účet během nakupování v cukrárně. Nešťastný incident se odehrál ve Švýcarsku, kde žena v jedné cukrárně platila za kávu a nějaké zákusky. Místo částky spropitného do platebního terminálu nevědomky zadala svůj PIN a cukrárně nechala dýško v přepočtu přes 160 000 korun.

Roztržitost se zkrátka nevyplácí. S touto vlastností si netykejte hlavně u terminálu Sazky. Může se totiž stát, že vám tiket z roztržitosti vypadne z peněženky nebo jej vyperete v kapse vašich kalhot.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru