«

»

Doma má zhruba 350 sběratelských párů tenisek za jeden milion korun

Foto: pexels

Výhra ve Šťastných 10 vám může přinést miliony, které můžete utratit za vášeň pro boty. Přitom ani nemusíte být ženou, u kterých je toto časté. Jednatřicetiletý Angličan Chris Dodd už za boty utratil v přepočtu více než milion korun a dál svou sbírku rozšiřuje.

Doma má několik stovek párů bot, ve kterých ale nechodí

Výherní výsledky Šťastných 10 se budou hodit i na rozšíření prostor pro vaši sbírku, ať už sbíráte cokoliv.  Když doma chcete schovat 350 párů bot, běžný botník vám na to stačit nebude. Dobře si to uvědomuje také Chris Dodd z anglického Norfolku, který si pro boty doma nechal vybudovat speciální vestavěnou skříň. Boty, které jsou nějakým způsobem sběratelsky cenné a jejich cena poroste časem, sbírá už od roku 2003. Jedním z prvních párů bot, které si pořídil, byly červeno-černé skateboardové tenisky značky DC. Dodd, který pracuje ve filmové postprodukci, svou sbírku rozšiřuje až o tři páry bot měsíčně. Přitom ne všechny jsou přímo drahé. Nějakým způsobem jsou však cenné a časem jejich hodnota ještě poroste. Není však výjimkou, že ho některé boty vyjdou na desítky tisíc. Například za tenisky Atmos x Air Max 1 Safari, které sháněl poměrně dlouho, neváhal zaplatit 13 tisíc korun. I takovou částku vám může přinést výhra ve Šťastných 10.

Boty má pečlivě uschované v krabici a jen se jimi kochá

Zdálo by se, že když už člověk obětuje část výhry ve Šťastných 10 na koupi bot, alespoň je jednou za čas provětrá venku, ale ne. Vášnivý sběratel Dodd by tohle nikdy neudělal. Velmi rád krabice oprašuje a užívá si původní stav bot. Možná ani všechny tyto boty nemá ve svém čísle. Každopádně na sbírce může časem i vydělat.

A co vy? Jaké boty byste si koupili po výhře ve Šťastných 10?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru